Pracownicy akademiccy

Filename: 140304-wachowicz-andrzej.jpg
    Filename: ANDRZEJ WACHOWICZ-ARCHITEKTURA WNĘTRZ.jpg

Instytut Architektury Wnętrz

Architekt i projektant wzornictwa z wieloletnim stażem zawodowym. Autor i współautor kilkudziesięciu zrealizowanych projektów głównie dla sektora bankowego i energetyki.

Specjalizujący się w architekturze wnętrz. Od blisko 30 lat działający w obszarze edukacji jako pedagog. Uczestnik wielu programów unijnych dotyczących tworzenia nowych standardów zawodowych w szkolnictwie średnim,w których pełnił rolę eksperta. Od lat związany z Łodzią, aktywnie uczestniczy w procesie łódzkiej rewitalizacji obszarowej, będąc członkiem organów powoływanych przez władze miasta Łodzi do wspierania tego zadania. Współtwórca instytucji kultury w Łodzi o nazwie „InLodz 21”, a także jej pierwszy dyrektor.

Przez dwie kadencje dziekan Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz, między innymi inicjator i organizator wyjazdów studentów wydziału na Wanted Design w Nowym Yorku w latach 2017 i  2018. Działa aktywnie zawodowo w obszarze projektowania i sztuki.