Pracownicy akademiccy

Filename: KT_INFO_foto_OK1.jpg

Instytut Wzornictwa

Urodzony w 1955 roku w Łodzi. W 1979 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę jako grafik-projektant, specjalizując się w projektowaniu typografii, plakatów, książek, katalogów, wydawnictw prasowych, identyfikacji graficznych oraz stron www. Oprócz projektowania graficznego zajmuje się również pracą pedagogiczną. W latach 1982–1995 był wykładowcą w Pracowni Projektowania Typografii prof. Krzysztofa Lenka w PWSSP w Łodzi. W 1997 roku otrzymał tytuł doktora habilitowanego w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 1997 do 2022 roku pracował w Zespole Grafiki Komputerowej i Multimediów Instytutu Informatyki Politechniki Łódzkiej, a od roku 2015 ponownie został zatrudniony na stanowisku profesora uczelni w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest autorem książki o projektowaniu typografii pt. „Lettera Magica", wydanej w 2005 roku przez wydawnictwo Polski Drukarz w Łodzi oraz wielu artykułów poświęconych projektowaniu graficznemu. Znacząca część jego prac projektowych powstała na zamówienie instytucji, których działalność związana jest z kulturą i sztuką.  Projektował dla: Teatru Narodowego w Warszawie, Centrum Flagi Ziemi, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Międzynarodowego Triennale Tkaniny 5, 6, 7 i 8, Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, Teatru Nowego w Łodzi i w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Biura Wystaw Artystycznych w Łodzi.

Wizytujący profesor w uczelniach zagranicznych:

• Hochschule für bildende Künste, Hamburg, Niemcy, 1995
  • Rhode Island School of Design, Providence, USA, 1994