Pracownicy akademiccy

Filename: 4.jpg
    Filename: 7.jpg

Instytut Wzornictwa

Ukończył studia magisterskie na Wydziale Form Przemysłowych ASP w Łodzi oraz obronił pracę doktorską w zakresie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuk projektowych na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa ASP we Wrocławiu.

Od 2003 roku pracuje jako niezależny projektant wzornictwa przemysłowego i grafiki użytkowej. Współpracował z podmiotami z Polski i Wielkiej Brytanii, zwłaszcza średnimi i małymi firmami. Tworzy produkty wytwarzane przemysłowo, koncentrując się na innowacjach użytkowych i optymalizacji technologicznej. Zajmuje się budowaniem siły marki poprzez identyfikację wizualną, projektowaniem materiałów drukowanych, stron internetowych, materiałów POS i ekspozycji targowych.

W latach 2009-2017 był wykładowcą Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Prowadził przedmioty związane z projektowaniem wzorniczym, graficznym oraz obsługą programów komputerowych. Współtworzył programy nauczania. Prowadził zespoły studentów zajmujące się wzornictwem przemysłowym i projektowaniem pojazdów. Organizował wystawy wzornictwa przemysłowego i konkursy projektowe. Reprezentował Politechnikę Koszalińską we współpracy z przemysłem oraz z zagranicznymi podmiotami.

W latach 2015-2016 pracował na stanowisku adiunkta w Instytucie Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.

Od 2021 roku pracuje jako adiunkt na Wydziale Sztuk Projektowych ASP w Łodzi.