Pracownicy akademiccy

Instytut Edukacji Artystycznej

Andrzej Michalik jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, obecnie jest profesorem tej uczelni, prowadzi Pracownię Projektów i Działań Rysunkowych na Wydziale Sztuk Pięknych. Jako twórca zajmuje się rysunkiem, grafiką, tworzy obiekty i instalacje. Ekspozycjom towarzyszy niekiedy performens. Od wielu lat inspiracją i tematem jego prac jest swobodnie interpretowany i szeroko pojmowany pejzaż Bolimowskiego Parku Krajobrazowego – przestrzeń, gdzie mieszka i tworzy. W twórczych działaniach poszukuje też miejsca człowieka w naturalnych cyklach przemian w przyrodzie, obserwuje zmiany w środowisku epoki antropocenu. Rysunki, obiekty artystyczne, artefakty, stworzone niejednokrotnie z zebranych i pozyskanych w najbliższej okolicy materiałów, są owocem jego wewnętrznego dialogu z naturą, opowiadają legendę stworzoną we własnej wyobraźni.

Prace artysty prezentowane były na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, znajdują się w wielu kolekcjach instytucjonalnych i prywatnych.