Pracownicy akademiccy

Filename: 10.jpg
    Size: 0 KB

Instytut Rzeźby

Urodził się 30.09.1988 roku w Brzezinach. Jest absolwentem architektury na Politechnice Łódzkiej. Ukończył również studia na wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi w Pracowni Malarstwa prof. Piotra Stachlewskiego, aneks w Pracowni Rzeźby dr. hab. Janusza Czumaczenki. Od 2015 roku pracuje jako prowadzący zajęcia z warsztatu metalu oraz z rzeźby wirtualnej dla studentów Instytutu Rzeźby. Zajmuje się głównie rzeźbą i grafiką 3D. W swojej twórczości nieustannie lawiruje między rzeźbą a architekturą, interesuję się badaniem wzajemnych zależności formy rzeźbiarskiej w jej dynamicznych zwrotach i przekształceniach. W sposób analityczny bada relacje tejże formy z otaczającą przestrzenią tak naturalną, jak i architektoniczną. W swoich rzeźbach poszukuje wzorów w czasie, przestrzeni i skali. Jest uczestnikiem wielu plenerów rzeźbiarskich na terenie kraju, wielokrotnie brał udział z zespołami studentów w Mistrzostwach Polski w Rzeźbie ze Śniegu w Szklarskiej Porębie. Jego instalacje przestrzenne były prezentowane podczas kilku edycji Light Move Festiwal w Łodzi. W 2016 roku brał udział w Ogólnopolskiej Platformie Współpracy Akademickiej organizowanej przez CRP w Orońsku.