Pracownicy akademiccy

Instytut Malarstwa i Rysunku

Jakub Łączny studiował w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na Wydziale Grafiki, w 2003 roku uzyskał licencjat z komunikacji audiowizualnej w pracowni prof. Józefa Robakowskiego. Przez dwa lata studiował w Instytucie Sztuk Pięknych w Zielonej Górze, w pracowniach malarskich: prof. L. Knaflewskiego oraz prof. J. Dłużewskiego. Edukację artystyczną kontynuował w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, w pracowniach malarskich: prof. Dominika Lejmana, dyplom z malarstwa uzyskał w pracowni prof. P.C. Kowalskiego w 2009 roku. Doktorat uzyskał w ASP w Łodzi w 2020 roku. Od 2012 roku jest zatrudniony w ASP w Łodzi. Obecnie pracuje jako kierownik Pracowni Formy Malarskiej w Instytucie Malarstwa i Rysunku na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Interesuje się malarstwem oraz fotografią i sztuką wideo.