Pracownicy akademiccy

Instytut Animacji i Gier

Gabriel Kołat studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w latach 1977-1984, dyplom uzyskał w 1984 roku, od 1988 roku pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w Pracowni Malarstwa jako asystent prof. Mariana Kępińskiego w Katedrze Malarstwa, Rysunku i Rzeźby; doktorat obronił w 1996 roku, a habilitację w 2004 roku.

Od 2008 roku prowadził Pracownię Ilustracji i Komiksu, Preprodukcji Gier i Filmów na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi; jest to jedyna pracownia tego typu w Polsce.

Od 2014 roku jest profesorem tytularnym i pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie jest kierownikiem Pracowni Ilustracji i Komiksu, Preprodukcji Gier i Filmów, kierownikiem Pracowni Rysunku i Ilustracji Książkowej oraz twórcą i kierownikiem studiów podyplomowych Ilustracja i Komiks, Preprodukcji Gier i Filmów. Bierze udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, projektowaniem graficznym i komponowaniem muzyki.