Pracownicy akademiccy

Instytut Biżuterii

Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Dyplom obronił w Pracowni Biżuterii prof. Andrzeja Szadkowskiego. Pracuje w tej uczelni od 1988 roku, prowadzi Pracownię Technologii i Materiałoznawstwa w Instytucie Biżuterii, w 2009 roku otrzymał stopień doktora sztuki.
Jego pasją oprócz dawnych technik złotniczych są kamienie, nie tylko te jubilerskie i ich właściwości.

Prowadził wykłady i zajęcia w Zakładzie Metodologii Pedagogiki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Seminarium Edukacji Alternatywnej). Jest założycielem i członkiem Grupy Twórczej G7, powstałej w 2006 roku. Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego.

Bierze czynny udział w wystawach i konkursach krajowych i zagranicznych związanych z projektowaniem biżuterii. Prezentował swoje prace na jedenastu wystawach indywidualnych.
Wielokrotnie był nagradzany na konkursach w kraju i za granicą.

Jego prace są w zbiorach:

- Muzeum Włókiennictwa w Łodzi,

- Muzeum Miedzi w Legnicy,

- Muzeum Okręgowym w Sandomierzu,

- Galerii YES w Poznaniu,

- Muzeum Bursztynu w Gdańsku,

- Muzeum Bursztynu „Ałatyr” w Kalingradzie.