Pracownicy akademiccy

Instytut Animacji i Gier

Michał Jankowski jest twórcą multimedialnym, realizuje filmy animowane, fabularne, dokumentalne oraz teledyski. Założycielem kolektywu Band for Outsiders.

Jest absolwentem Wydziału Operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, specjalność animacja i efekty specjalne. Wykładowcą w Pracowni Filmu Animowanego ASP w Łodzi.
Realizuje przedstawienia i widowiska teatralne z największymi scenami teatralnymi w Polsce i za granicą jako twórca projekcji teatralnych i multimediów (Opera Narodowa w Warszawie, Teatr Narodowy w Warszawie, Teatr Dramatyczny w Warszawie, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Wybrzeże, Teatr Muzyczny w Łodzi, Teatr Wielki w Łodzi, Teatr Capitol, Teatr Nowy w Poznaniu, Teatr Żeromskiego w Kielcach, Teatr Współczesny we Wrocławiu, Teatr Szekspirowski w Gdańsku, Cameri Theatre of Tel Aviv, Festspielhaus Baden- Baden,Teatr Mariinsky w Sankt Petersburgu). Pracuje z wybitnymi polskimi reżyserami (Paweł Miśkiewicz, Mariusz Treliński, Jan Englert) oraz twórcami teatralnymi młodego pokolenia: Antoniną Grzegorzewską, Cezarym Iberem, Kubą Kowalskim, Michałem Kotańskim, Beniaminem Marią Bukowskim i izraelską reżyserką Lilach Dekel-Avneri. Działa także na polu koncertów muzyki współczesnej. Z Wojciechem Blecharzem zrealizował projekt „No more stories” Utwór wykonany w ramach koncertu 4 FOR BECKETT. MUSIC ALWAYS WINS oraz instalację performatywną „Dom Dźwięku”.

Jest autorem dokumentu „Mimo wszystko Kilimandżaro” o wyprawie niepełnosprawnych podopiecznych fundacji Anny Dymnej na najwyższy szczyt Afryki.

Działał jako twórca wideo w ramach grupy Videopunkt w latach 2008-2012.

W swoich pracach łączy film i sztukę wideo z animacją i postprodukcją.