Pracownicy akademiccy

Instytut Malarstwa i Rysunku

Aleksandra Ignasiak urodziła się w 1982 roku w Łodzi, gdzie mieszka i pracuje.

Jest malarką, performerką, autorką instalacji stałych i efemerycznych w przestrzeni publicznej. Prywatnie – żona i mama.

W latach 2001-2007 studiowała malarstwo na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem zrealizowała pod kierunkiem prof. Mikołaja Dawidziuka. W latach 2008-2011 studiowała biżuterię w macierzystej uczelni. W 2018 roku obroniła pracę doktorską Malarstwo w Przestrzeni, której podsumowaniem była wystawa w Galerii Wschodniej w Łodzi. Prowadzi Pracownię Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej na Wydziale Sztuk Pięknych w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

Od 2021 roku jest kuratorką galerii Punkt Odbioru Sztuki przy Poleskim Ośrodku Sztuki. Jest laureatką Artystycznego Stypendium Miasta Łodzi za rok 2013 oraz kilkukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest laureatką Kultugranta 2.0, autorką projektu Odszarzanie miasta nagradzanego wielokrotnie w kraju i za granicą. Jest finalistką festiwali i konkursów: YICCA, Lumen Festival, Incubarte, Combat Art Prize, Open Space, Flint Public Festival, Social Art Award. Ma na koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Od 2021 roku prowadzi  projekt badawczy Przepis na kolor.