Pracownicy akademiccy

2

Instytut Malarstwa i Rysunku

Jest asystentką w Instytucie Malarstwa i Rysunku na Wydziale Sztuk Pięknych w Pracowni Podstaw i Autonomii Rysunku prof. Zbigniewa Purczyńskiego oraz Pracowni Imperatywu Malarskiego prof. Wojciecha Ledera, a także Pracowni Formy Malarskiej dr. Jakuba Łącznego.

Jest artystką wizualną, skupiającą swoje działania na pograniczu typografii i sztuki drukarskiej z elementami klasycznej typografii i technikami warsztatowymi, między innymi drukiem płaskim i odmianami litografii, w tym technikami alternatywnymi. W ostatnich realizacjach video i projektach audiowizualnych przekształca prace graficzne wykonane we wspomnianych analogowych technikach do przestrzeni cyfrowej, gdzie rozwija je, degraduje i resampluje do utrwalenia pożądanych zakłóceń.

Poszukuje stanów pośrednich oraz otwartych form wizualnych pomiędzy przestrzenią fizyczną i cyfrową. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom obroniła w Pracowni Technik Litograficznych pod kierunkiem dr. hab. Witolda Warzywody, prof. uczelni na Wydziale Malarstwa i Grafiki w 2016 roku.


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

do góry