Pracownicy akademiccy

Instytut Nowych Mediów i Kompozycji

Grafik, nauczyciel akademicki, urodzony w 1984 roku w Łodzi. Studiował grafikę komputerową i multimedia na Politechnice Łódzkiej oraz projektowanie graficzne w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Stypendysta programu Erasmus w Aalborg University w Kopenhadze. Doktorat z wyróżnieniem w dyscyplinie sztuk pięknych w 2020 r. oraz doktorat z wyróżnieniem w dyscyplinie informatyka w 2014 r. Od 2022 roku pełni funkcję dyrektora Instytutu Nowych Mediów i Kompozycji na Wydziale Sztuk Pięknych łódzkiej ASP, gdzie prowadzi Pracownię Obrazu Cyfrowego oraz Pracownię Kreatywnego Kodowania. Pracuje również na stanowisku adiunkta w Instytucie Informatyki PŁ. Autor monografii oraz współautor kilkunastu publikacji naukowych z dziedziny grafiki komputerowej. Założyciel grupy artystycznej Lightcast realizującej wielkoformatowe projekcje i mappingi 3D. Uczestnik licznych wystaw w kraju i za granicą (m.in. w Chinach, Tajwanie, USA, Meksyku, Peru, Boliwii, Kolumbii, Finlandii, Hiszpanii, Słowacji, Litwie, Węgrzech, Cyprze). Twórczość w zakresie plakatu, identyfikacji wizualnej, animacji, grafiki cyfrowej i generatywnej.

Laureat wielu nagród i wyróżnień, w tym złotego medalu w międzynarodowym konkursie plakatowym Poster Stellars 2023 – 3rd Intercontinental Poster Competition United States 2023, w kategorii plakat typograficzny; wyróżnień jury Taiwan International Graphic Design Award w 2021 r. i 2023 r. w kategorii plakat; finalista Peru Design Biennale 2021 w kategorii identyfikacja wizualna; finalista międzynarodowego konkursu Posterists in the World w Peru w kategorii plakat typograficzny w 2019 r.; laureat Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2022 r.; laureat honorowego wyróżnienia statuetką „Łódzkie Eureka” w kategorii sztuka w 2021 roku; laureat Nagrody Polskiej Akademii Nauk dla Młodych Uczonych za rok 2021 w dziedzinie nauk artystycznych.