Pracownicy akademiccy

Instytut Fotografii i Multimediów

Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi, obecnie Akademia Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie obecnie prowadzi Pracownię Obrazowania Fotograficznego w Instytucie Fotografii i Multimediów na Wydziale Sztuk Pięknych. W 2020 roku postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej otrzymał tytuł profesora sztuki.

Jest aktywny na polu twórczości wizualnej, publicystycznej i badawczej, służącej przede wszystkim zrozumieniu różnorodnych procesów zachodzących w fotograficznym uniwersum.

Swoją różnorodną twórczość prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Tworzy w różnych technikach, których używa stosownie do podjętych tematów i zagadnień. Na wystawach prezentuje zarówno fotografie inscenizwane, jak i dokumentalne, a także obiekty i rysunki.

Jest autorem i współautorem kilku monografii oraz innych publikacji dotyczących refleksji teoretycznej, wpisujących się w wielowątkową narrację dotyczącą postinternetowej kondycji obrazów. Jest kuratorem wielu wystaw i współtwórcą projektów badawczych związanych z innymi naukami humanistycznymi.

Opis reprodukcji:

Pliki: BORDERLANDS_1 - 5  -  Podpis: Z cyklu Borderlands