Pracownicy akademiccy

Filename: 540x277_foto_drezner-ilczuk.jpg

Instytut Wzornictwa

Doktor Dominika Drezner-Ilczuk jest projektantką wzornictwa przemysłowego i grafiki użytkowej. Absolwentką Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego i Architektury Wnętrz oraz Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie. W 2017 roku uzyskała stopień doktora w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Od kilku lat zajmuje się projektowaniem produktów z dziedziny wzornictwa przemysłowego, komunikacji wizualnej, architektury wnętrz, projektowania doświadczeń użytkowników. Jej prace były pokazywane na wielu polskich festiwalach i wystawach zagranicznych, między innymi w Singapurze, Berlinie, Budapeszcie, Warszawie, Katowicach, Gdyni, Łodzi, Wrocławiu. Zajmowała się dydaktyką w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Prowadzi szkolenia, warsztaty, zajmuje się organizacją i kuratorstwem wystaw.

Jest laureatką nagrody Red Dot Design Award w 2013 roku. Członkiem jury konkursu IF World Design Guide. Od 2015 roku jest członkiem Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w biurach projektowych w Polsce, we Włoszech i Hiszpanii. W tworzeniu skupia się̨ na szukaniu i definiowaniu potrzeb oraz relacji między człowiekiem a otaczającym go światem.