Pracownicy akademiccy

Instytut Fotografii i Multimediów

Urodził się w Wyszkowie. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Zajmuje się obrazem fotograficznym i wideo, intermedialnymi działaniami site-specific oraz animacją kultury. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem licznych wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Od 2001 roku jest zatrudniony w ASP w Łodzi, jest Kierownikiem Pracowni Działań Konceptualnych w Instytucie Fotografii i Multimediów. Stopnie doktora i doktora habilitowanego uzyskał na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Pełnione funkcje: prorektor ds. kształcenia; dyrektor Instytutu Fotografii i Multimediów; kierownik Katedry Fotografii i Multimediów; kierownik studiów niestacjonarnych na Wydziale Sztuk Wizualnych; prodziekan Wydziału Edukacji Wizualnej; koordynator programu Erasmus; współzałożyciel oraz przewodniczący dwóch kadencji Zarządu Związku Zawodowego Nauczycieli Akademickich. Jest komisarzem uczelnianych konkursów, koordynatorem międzynarodowych projektów artystyczno-edukacyjnych oraz kuratorem wystaw angażujących studentów, absolwentów i pedagogów łódzkiej ASP w Polsce i za granicą. Współpracował z uczelniami wyższymi oraz instytucjami kultury i sztuki w Łodzi, w kraju i za granicą (m.in. Łódzkie Towarzystwo Naukowe; Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki; Centrum Dialogu im. Marka Edelmana; Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie; Festiwal Łódź 4 Kultur; Międzynarodowy Festiwal Fotografii i Triennale Tkaniny w Łodzi; Centrum Sztuki WRO; ArtLink; Stuttgart Fotosommer; HfBK Dresden; ESAD Porto; LABA Brescia; St. Cyril and Methody University V. Tarnovo; Accademia di Belle Arti Urbino. Brał udział w konferencjach, m.in. Education through Art (Ateny); Media and Film Education (Thessaloniki International Film Festival), Visual Studies (St. Cyryl i Methody University).Jego prace znajdują się w zbiorach m.in. Muzeum Sztuki w Łodzi; Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi; Muzeum Narodowego w Krakowie i Warszawie; Tennoji MiO, Osaka/Japonia; Pinhole Resource Collection/USA, Art Space UNESCO A.poRT, Incheon/Korea Płd. Jest laureatem nagród Rektora za szczególne osiągnięcia artystyczne i organizacyjne, zaangażowanie w proces dydaktyczny oraz dbałość o poziom i jakość kształcenia.