Pracownicy akademiccy

Filename: Krzysztof_Chróścielewski.jpg

Instytut Wzornictwa

Od 1992 roku jest czynnym projektantem wzornictwa. Jest absolwentem studiów magisterskich i pracownikiem naukowo-dydaktycznym macierzystej uczelni. Kierownikiem Pracowni Rozwoju Nowego Produktu w Instytucie Wzornictwa na Wydziale Sztuk Projektowych. W ramach działalności zawodowej jest autorem i współautorem blisko 400 wdrożonych projektów produktów: chłodziarek, kuchni, piekarników, płyt gazowych i indukcyjnych; imbryków elektrycznych, termowentylatorów; wiader, mopów, szczotek, myjek, szufelek; przyczep kempingowych, towarowych, gastronomicznych, pod-łodziowych, motocyklowych, do przewozu koni; maszyn i urządzeń do produkcji butelek, serwisowania klimatyzacji samochodowych, opomiarowania przesyłu gazu; tężni, wierz oczyszczenia powietrza, ładowarek samochodów elektrycznych, stacji sieci teleinformatycznych i farm fotowoltaicznych; mebli łazienkowych i hotelowych, ceramiki sanitarnej, kabin prysznicowych, desek wc, doniczek, jonizatorów powietrza, sterowników kotłów, skrzynek na listy, systemów  okiennych, kaset i rolet; kilkuset projektów systemów komunikacji wizualnej, opakowań, wydawnictw, wnętrz sklepów, ośrodków sportowych, domów jednorodzinnych, mieszkań, stoisk targowych i wystaw. Doświadczenie na rynkach między-narodowych obejmuje wdrożone projekty dla firm Amica, Delta, Steca, ETA, Bumera, Devo, Ekspertfitness. Inni klienci, dla których zostały wdrożone produkty: Zelmer, Niewiadów, Cersanit, Łucznik, Bester, Konex, Behr, Recalart, Elcamp, Common, Seliga Microscopes, Dytrych, PWN, Polski Związek Karate Tradycyjnego, Europejskie Centrum Budo Dojo Stara Wieś. Od 2008 roku współpracuje z IWP w realizacji programów Zaprojektuj Swój Zysk, Wzornictwo-Biznes-Zysk, Wzór na konkurencję i Design dla Przedsiębiorców. W ich ramach współtworzył 20 strategii i 10 diagnoz wzorniczych. Samodzielnie opracował diagnozy wzornicze i wdrożył strategie dla kilku firm w zakresie projektów produktów, systemów meblowych, stoisk targowych oraz systemów wspierających sprzedaż do salonów. Jest prelegentem w panelach dyskusyjnych Łódź Design Festiwal, 4 Design Days i innych. Jurorem wzorniczych konkursów krajowych i międzynarodowych.