Pracownicy akademiccy

Instytut Grafiki Artystycznej

Studiował w latach 1975-1980 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom uzyskał na Wydziale Grafiki i Malarstwa ze specjalizacji techniki wklęsłodrukowe u prof. Leszka Rózgi. Malarstwo – u prof. Stanisława Fijałkowskiego. W 2005 roku uzyskał tytuł profesora sztuk plastycznych nadany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Jest Kierownikiem Pracowni Technik Cyfrowych w Instytucie Grafiki Artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych macierzystej uczelni. W latach 2005-2012 pełnił funkcję rektora ASP w Łodzi. W latach 2009-2012 był przewodniczącym Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych w Polsce.

Działalność artystyczna:

• malarstwo, grafika, rzeźba, tkanina artystyczna oraz grafika cyfrowa,
  • wystawy w USA, Japonii, Kanadzie, Wenezueli, Australii i większości krajów Europy,
  • przez ponad 10 lat stały uczestnik Międzynarodowych Targów Sztuki we Frankfurcie nad Menem.