Inne wystawy

0
  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 137.97 KB

17 maja 2019 r. (piątek) o godz. 18.00 w Muzeum Sztuki w Łodzi (ul. Więckowskiego 36) odbędzie się wernisaż wystawy „Poruszenie”. Uczestnikami wystawy są studenci i studentki Akademii Sztuk pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi:
Jan Kazimierz Barnaś, Witek Gretzyngier, Anna Jeglorz, Wojciech Kamerys, Anna Kaznodziej, Kornel Kowalski / Iwetta Tomaszewska, Ema Lančaričová, Hanna Musiałek, Olga Ossowska, Kamil Wesołowski, Anna Pacholik, Małgorzata Pawlak, Gabriela Porada, Alek Sarna, Donata Turek, Marta Wojtyńska

Wystawa jest rezultatem cyklu warsztatów zorganizowanych przez Muzeum Sztuki i łódzką ASP. Muzeum Sztuki w Łodzi już po raz czwarty podejmuje współpracę z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, tworząc studentkom i studentom możliwość współpracy z artystami i kuratorkami w ramach projektu artystyczno-edukacyjnego. Cykl otwartych zajęć wprowadza młodych artystów zarówno w teoretyczne jak i praktyczne aspekty działalności w polu sztuki współczesnej. Czwarta edycja dotyczyła performatywności, choreograficzności i cielesności w praktykach sztuk wizualnych. W 2019 studentki i studenci współpracowali z Izą Szostak, choreografką, performerką, tancerką. Punktem wyjścia dla dyskusji i działań w ramach warsztatów były zagadnienia performatywności i choreograficzności, a także cielesności i ruchu. Studentki i studenci pracowali (częściowo w ramach ćwiczeń ruchowych) z obiektem, spojrzeniem, ciałem, czasem i przestrzenią, otwierając się na eksperyment i testując metody pracy oparte na procesie. Wychodząc od z pozoru podstawowych pytań związanych z tym, jak materializuje się idea czy pomysł oraz jak uruchomić ich rezonowanie w odbiorcach, uczestnicy projektu myśleli o wystawie nie jako o zbiorze obiektów, ale jako o sytuacji, w ramach której komponuje się uważność widza. Wspólnie zastanawiali się więc nad tym, jak zdynamizować związek pomiędzy procesem twórczym, a jego śladem – wizualnym artefaktem. Tak zarysowane ruchome punkty odniesienia budowały dynamikę dyskusji w trakcie trwania warsztatów. Wystawa będzie przestrzenią dla nieustannego aktywizowania się sieci relacji pomiędzy materialnością prac, różnorodnością tematów i znaczeń, patrzeniem, odbiorem, a sposobami poruszania się i bycia poruszanymi.

Identyfikacja graficzna: Witek Gretzyngier, Alek Sarna
Opiekunowie projektu: Iza Szostak, Katarzyna Słoboda, Łukasz Ogórek
Współpraca przy koordynacji wystawy: Agata Szynkielewska

do góry