Inne wystawy
Narcyz
W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie do 15 sierpnia 2022 roku można oglądać wystawę „Narcyz”, prezentującą najciekawsze prace studentów polskich akademii sztuk pięknych - z Gdańska, Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Katowic i Łodzi oraz prace studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Naszą uczelnię reprezentują studenci Pracowni Scenografii i Kostiumu dr hab. Ewy Bloom-Kwiatkowskiej, prof. uczelni oraz Pracowni Kostiumu Teatralnego i Filmowego dr hab. Izabeli Stronias.
Wystawa odbywająca się w ramach Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w budowie” co roku za temat bierze jeden z mitologicznych motywów. Inspiracją tegorocznej edycji jest mit o Narcyzie. Prezentowane eksponaty przybierają formę kostiumów, elementów scenografii, makiet, instalacji multimedialnych czy innych form instalacji przestrzennych.
Uczestnicy wystawy:
Pracownia Scenografii i Kostiumu (Instytut Edukacji Artystycznej, Wydział Sztuk Pięknych)
Opieka artystyczna: dr hab. Ewa Bloom-Kwiatkowska, prof. uczelni
Koordynacja wystawy: mgr Gabriela Porada
- Alicja Dudzińska (III rok, I stopień, kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność: techniki teatralne, filmowe i telewizyjne)
- Katarzyna Dudzińska (III rok, I stopień, kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność: techniki teatralne, filmowe i telewizyjne)
- Aleksandra Kmita (III rok, I stopień, kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność: techniki teatralne, filmowe i telewizyjne)
- Ksenia Kubik (III rok, I stopień, kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność: techniki teatralne, filmowe i telewizyjne)
- Liliana Szaniewska (II rok, II stopień, kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność: projekty wizualne)
- Kinga Stec (II rok, II stopień, kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność: projekty wizualne) oraz (I rok, II stopień, kierunek:projektowanie ubioru)·
Pracownia Kostiumu Teatralnego i Filmowego (Instytut Ubioru, Wydział Sztuk Projektowych)
Biorąca w tym roku po raz pierwszy udział w festiwalowej wystawie Pracownia Kostiumu Teatralnego i Filmowego prezentuje kilkanaście studenckich prac kostiumowych i instalacji artystycznych.
Opieka artystyczna: dr hab. Izabela Stronias (studenci II stopnia), mgr Mateusz Bidziński (studenci I stopnia)
- Julia Ciołkowska (III rok, I stopień, kierunek: tkanina i ubiór, specjalność: projektowanie biżuterii),
- Marta Kulik (II rok, I stopień, kierunek: projektowanie ubioru),
- Dawid Zawierucha (II rok, I stopień, kierunek: projektowanie ubioru),
- Olga Galińska (I rok, II stopień, kierunek: projektowanie ubioru),
- Zofia Jocek (I rok, II stopień, kierunek: projektowanie ubioru),
- Weronika Kubaczyńska (I rok, II stopień, kierunek: projektowanie ubioru),
- Dominika Rakowicz (I rok, II stopień, kierunek: projektowanie ubioru),
- Barbara Rydz (II rok, II stopień, kierunek: projektowanie ubioru),
- Natalia Wyborska (I rok, II stopień, kierunek: projektowanie ubioru).
Podczas wernisażu publiczność poznała tematykę wystawy dzięki krótkiemu wprowadzeniu Barbary Rydz, studentki Pracowni Kostiumu Teatralnego i Filmowego. Występując z Leszkiem Mądzikiem, dyrektorem Festiwalu, opisała ona proces powstawania kostiumów i instalacji, ale też opowiedziała o współczesnych interpretacjach motywu Narcyza, szczególnie podkreślając ujęcie psychologiczne i socjologiczne.
Wystawa czynna jest do 15 sierpnia 2022 roku w godzinach 8.00 - 21.00.
Wstęp wolny.
Wystawa „Narcyz” w ramach VI edycji Festiwali Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”.
Fot. Maciej Pietrusza.