Inne wystawy

0
  • miniatura
    Filename: Miniatura.jpg
    Size: 91 KB

Miło nam poinformować, że w Akademickiej Galerii Sztuki Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach w dniach 14.02-06.03.2022 r. odbywała się wystawa indywidualna "Ewa Wojtyniak-Dębińska. Gesty naturalne". 

Na wystawie zaprezentowano dwadzieścia jeden prac graficznych artystki pochodzących z cyklów powstałych w ostatnich dziesięciu latach: "Drzewotwarze", "Drzewociała", "Gesty", "Mandale", "Mandale natury", "Widząc", "W labiryncie", "Przypadek kontrolowany", "Gesty naturalne" i "Theatrum Anatomicum".

Kuratorem wystawy i projektantem plakatu był dr Maciej Zdanowicz, pełniący od 2019 roku funkcję Prodziekana ds. kształcenia i współpracy z zagranicą na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

Ewa Wojtyniak-Dębińska - studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Edukacji Wizualnej. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 1993 roku w Pracowni Grafiki Warsztatowej. Od 1992 roku jest zatrudniona w ASP w Łodzi. W 2002 roku uzyskała kwalifikację I stopnia z grafiki warsztatowej. Od 2012 roku pełniła funkcję prodziekana Wydziału Sztuk Wizualnych w macierzystej uczelni. W 2013 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie sztuki piękne, a w 2016 roku objęła stanowisko profesora nadzwyczajnego ASP w Łodzi. Od 2017 roku jest członkiem Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA. Od 2016 roku pełni funkcję eksperta Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W roku akademickim 2018/2019 była Pełnomocnikiem Rektora ds. jakości działalności naukowej, w 2019/2020 – Prorektorem ds. ewaluacji i badań naukowych, a od roku 2020/2021 pełni funkcję Prorektora ds. nauki i ewaluacji.

Uprawia twórczość w zakresie grafiki, fotografii i rysunku. Zorganizowała siedemnaście wystaw indywidualnych i wzięła udział w ponad sześćdziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Była współredaktorem wydawnictw: Edukacja wizualna. Publikacja z okazji dwudziestolecia istnienia Wydziału Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi (2007), Imiona własne sztuki łódzkiej. Współczesne malarstwo, grafika, rzeźba i twórczość intermedialna (2008), ASP w Łodzi – 70 lat tradycji (2015) oraz redaktorem publikacji Alfred Aszkiełowicz. Małe formy graficzne i ex librisy (2020). Opublikowała trzydzieści osiem tekstów krytycznych w prasie fachowej, katalogach oraz rozdziały w wydawnictwach: Imiona własne sztuki łódzkiej. Współczesne malarstwo, grafika, rzeźba i twórczość intermedialna, red. G. Sztabiński, P. Sztabińska, T. Załuski, E. Wojtyniak-Dębińska (2008), Sztuki w przestrzeni transmedialnej, red. T. Załuski (2010), Wielokodowość komunikacji, red. A. Barańska (2011), Piękno i brzydota w ujęciu artystycznym i humanistycznym, red. S. Romecka-Dymek, A. Gałkowski, A. Grudzińska-Pham, (2016).

Więcej o wystawie: ws.ujk.edu.pl

do góry