Inne wystawy

Na szarym tle poziomego prostokąta zdjęcie modelki. Ujęta w kadrze od czoła do bioder, stoi z zaplecionymi przed sobą rękami.  Jej mina i spojrzenie, wbrew przyjętej pozie, zdaje się krzyczeć „wcale się nie boję”.  Ubrana jest w szarą bluzkę z długim rękawem i ciemną kamizelkę. W centrum wielkimi literami amarantowy napis: PRZEGLĄD. Cykl wystaw Instytutu Ubioru ASP w Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.  ANGELIKA RYBAK. WIDZIALNE KOBIETY
2
  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 143.8 KB
  • 01.jpg
    Filename: 01.jpg
    Size: 1209.04 KB
  • 02.jpg
    Filename: 02.jpg
    Size: 562.27 KB
  • 03.jpg
    Filename: 03.jpg
    Size: 570.55 KB
  • 04.jpg
    Filename: 04.jpg
    Size: 539.66 KB
  • 05.jpg
    Filename: 05.jpg
    Size: 953.53 KB

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia cyklu wystaw „Przegląd” prezentowanych z okazji obchodów 75-lecia Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Ekspozycję można oglądać w przestrzeniach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Cykl pokazuje najciekawsze kolekcje, przedmioty i zjawiska projektowe stworzone przez wykładowców, absolwentów i studentów Instytutu Ubioru.

Angelika Rybak

Trzy sylwetki z kolekcji „Widzialne kobiety”, 2021

Czas trwania wystawy: od 14 września do 3 października 2021 r.

Kolekcja utrzymana we współczesnym stylu „power dressing" jest odpowiedzią na sytuację społeczną i kulturową kobiet. Inspiracją stała się książka „Niewidzialne kobiety" Caroline Criado Perez, która porusza kwestie nierówności i stereotypów pici. Kolekcja ma charakter manifestu. Na formę autorskich druków na tkaninie wpływa gra słów „widzialne" i „niewidzialne”. Sylwetki opierają się o rozluźnione, przeskalowane fasony, pod­kreślają silną, zdecydowaną i pewną siebie kobietę, wolną od społecznie i kulturowo przyjętych norm płciowych - tłumaczy projektantka.

Prezentacja jest częścią dyplomu magisterskiego, który po­wstał w Pracowni Projektowania Ubioru III.

Promotor: dr hab. Sylwia Romecka-Dymek, prof. uczelni.

Logo Centrum Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

do góry