Inne wystawy

1
  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 183.83 KB
  • plakat
    Filename: plakat.jpg
    Size: 790.76 KB

Informujemy, że do 29 listopada 2020 r. wystawa, ze względu na wprowadzone przez Premiera Rządu Rzeczpospolitej Polskiej obostrzenia ws. przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2, nie jest dostępna dla zwiedzających.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy „Krzyż" prezentującej prace Zbigniewa Bajka – prof. Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Ekspozycja będzie dostępna od 27 listopada do 11 grudnia 2020 roku w Galerii Pixel (sala 271, II piętro) w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Zbigniew Bajek.

Urodzony w Bojanowie w 1958 r.

Studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni doc. Zbigniewa Grzybowskiego; dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1984 r. Od 1983 r. zatrudniony jest na Wydziale Malarstwa na macierzystej uczelni. W 2009 r. uzyskał tytuł profesora. Prowadzi Pierwszą Pracownię Interdyscyplinarną oraz przedmiot Wiedza o działaniach i strukturach wizualnych.

W latach 2005-2010 prowadził kierunkową pracownię malarstwa dla doktorantów Środowiskowych Studiów Doktoranckich ASP w Krakowie. Od 2005 r. jest kierownikiem Katedry Interdyscyplinarnej. Realizuje przedsięwzięcia artystyczne, do udziału w których zaprasza artystów o uznanej pozycji, ale także doktorantów i studentów, m.in.: Kwadrat magiczny, Granice tożsamości, Czarno na białym, Wymiary Wolności, Labirynt Wolności, Horyzont Wolności, Dramat Wolności, Ślōnski Kafka, Topo/s/grafia Wolności, Szaleństwo Wolności, Kafka – przełamywanie granic, Dotyk Wolności.

Uprawia malarstwo, rysunek, fotografię, realizuje instalacje oraz działania parateatralne; zajmuje się również projektowaniem graficznym: projektuje plakaty, wydawnictwa albumowe itp. W obrębie własnej twórczości jest autorem wielu projektów o charakterze interdyscyplinarnym: Budowanie Wieży Bajek, Żywioły, Pomiędzy Nilem a Jordanem, Wg Księgi Tobiasza, Raj utracony, Wolność jest kobietą, Kwadrat magiczny, Oswajanie obcego, Kafka – oswajanie obcego, Relikwiarze – niepodległość marzeń, Wiwisekcje – znaczenie ciała.

Zorganizował ponad 60 wystaw indywidualnych (m.in. w Berlinie, Brukseli, Frankfurcie, Głogowie, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Kielcach, Lublinie, Łodzi, Monachium, Norymberdze, Nowym Jorku, Orońsku, Paryżu, Przemyślu, Radomiu, Rzeszowie, Sandomierzu, Sosnowcu, Trzebiatowie, Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Zakopanem, Zamościu). Brał udział w ponad 350 wystawach zbiorowych prezentowanych w kraju i za granicą.

Kurator wystawy dr Robert Jundo

Zapraszamy.

do góry