Inne wystawy
Future Man 2052
Miło nam poinformować, że w Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi bierze udział w Brussels Design September. W ramach tego wydarzenia nasza Uczelnia przygotowała wystawę prac studentów i absolwentów pt. Future Man 2052. Wernisaż odbędzie się w kilku przestrzeniach jednocześnie. Transmisja z ekspozycji w Galerii Kobro Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi odbędzie się 8 września 2020 o godz. 14.20 i swoją premierę będzie miała w Domu Łódzkim w Brukseli (Square Marie Louise 2, 1000 Bruksela).
Wystawa będzie dostępna dla publiczności w każdym zakątku świata do którego dociera sygnał internetowy, a w dniach 9- 18 września 2020, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00 do obejrzenia na ekranie oraz za pomocą narzędzi internetowych wraz z materiałami do interakcji w przestrzeniach Domu Łódzkiego.
Kuratorzy wystawy: dr Dominika Krogulska-Czekalska i dr Anna Wrzesień
Uczestnicy wystawy:
- Kamila Lewandowska
- Anna Grabowska
- Zuzanna Wójcik
- Dominika Gacka, Julia Piekarska
- Aleksandra Bonikowska
- Magda Szadkowska
- Pola Piestrzeniewicz
- Witek Gretzyngier
- Kacper Witkowski
- Patrycja Gorzela
- Blanka Przedpełska, Iga Sowa, Ola Rysak, Angelika Węgier, Weronika Wojnarowicz, Zuzanna Wysokińska, Karolina Gralewska, Paulina Balczyńska, Zofia Bednarz, Zofia Kotowska
Autor identyfikacji: dr Jakub Stępień
Dizajn inkluzywny, naprawczy czy allocentryczny, to zagadnienia coraz częściej rozpoznawane przez projektantów jako właściwy kierunek działania i alternatywa dla wyczerpanej i szkodliwej formuły antropocentrycznej.
Mając to na względzie poszukujemy przykładów wychodzenia poza własne potrzeby, własne ego i przede wszystkim poza estetyzację zawłaszczającą miano projektowania.
Zastanówmy się „co jeśli?" i niech naszą misją stanie się rozwijanie kultury głębszej refleksji poprzedzającej działanie.
Diagnoza największych problemów ekosystemu odsyła nas do haseł takich jak; plastik, co2, woda, susza, degradacja, odpady, czy nadmierna konsumpcja, które są ze sobą ściśle powiązane i sprzężone. Na pierwszy plan jednak wysuwają się nierówności społeczne, wciąż bagatelizowane, które mają być największym zagrożeniem dla przyszłego funkcjonowania człowieka.
To właśnie nasza wyjątkowa wrażliwość, spostrzegawczość,zdolność do analizowania i abstrahowania, czyli cechy które pozwalają nam tworzyć i projektować, stanowią o naszym potencjale dzięki któremu możemy zaproponować wizje przyszłości alternatywne do analiz ekonomistów, czy naukowców, być może bardziej komunikatywne i o większej sile oddziaływania.
Czy projektant i artysta może, nie wytwarzając przedmiotów, realizować swoją rolę w społeczeństwie? A jaki przedmiot może dodać rzeczywistą wartość do życia naszego i planety?
Interesuje nas Twoja odpowiedź.
#polishdesign #art #Futurman
#ecomake#ecodesign#asplodz#lodzkie#promujelodzkie#designinlodzkie#exhibition#responsiblerecreation#responsibledesign#conciousness#critical