Galeria ARtMISTYCJUM

0

Serdecznie zapraszamy na pierwszy wernisaż w nowo powstałej Galerii ARtMISTYCJUM, który odbędzie się 7 marca 2019 r. (środa) o godz.13.30. Ekspozycję złożoną z prac studentów i studentek I i II roku, powstałych w pracowni Propedeutyki Rzeźby pod kierunkiem mgr Ewy Markiewicz, można oglądać na korytarzu Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych (ul. Wojska Polskiego 121, I piętro, pawilon E). Wystawa ma charakter przeglądowy. Prezentowane będą wszystkie płaskorzeźby i wybrane popiersia powstałe w czasie semestru zimowego w roku akademickim 2018/2019. Ekspozycja ma na celu wsparcie i promocję działań rzeźbiarskich. Daje też możliwość niezwykle wartościowej konfrontacji w relacji autora z własnym dziełem, a także z pracą koleżanek i kolegów, czy z przypadkowym odbiorcą.

Uczestnikami wystawy są:

Alex Magdalena
Baranau Maksim
Bieńko Agnieszka
Daszuk Paulina
Drozd Aneta
Gacka Dominika
Galińska Olga
Geserick Robert
Gołda Zuzanna
Graboń Weronika
Gregorczyk Ewa
Grzelka Urszula
Kawczyńska Paulina
Kawula Karolina
Kochańska Aleksandra
Kołakowska Justyna
Koszyk Magdalena
Kubaczyńska Weronika
Leszczyńska Julia
Ławska Aleksandra
Łuczak Monika
Majewska Agata
Mazurek Maria
Nycz Kinga
Piekarska Julia
Pietrzykowska Natalia
Piłat Gabriela
Pisarczyk Emilia
Rakowicz Dominika
Rybak Karolina
Stobiecka Aleksandra
Syzdek Gabriela
Szczepańczyk Julia
Tokarska Karolina
Tryba Grzegorz
Wietrzyńska Monika
Woskresińska Julia
Woś Aleksandra
Wyborska Natalia

 

***

 

Zajęcia w Pracowni Podstaw Rzeźby prowadzę zaledwie jeden semestr. W tym czasie miałam możliwość obserwacji i współuczestnictwa w etapie powstawania reliefów i rzeźb lub raczej w procesie ścierania się z własnymi ograniczeniami i materiałem. Uchwycenie iluzji przestrzeni w subtelnych wypukłościach i wklęsłościach jest trudnym zadaniem. Zakomponowanie spójnego ale zróżnicowanego układu form w przestrzeni, przemyślane zderzenie lub odszukanie rytmu obłości i ostrych krawędzi-tym bardziej. Ostatecznie za pierwszym razem nawet sama technologia opracowania form gipsowych przysparza pewnych trudności. Tym mocniej cenię tych, którzy nawet pod koniec semestru nie bali się wykonać kroku w tył by zakończyć ćwiczenie z dobrym stylu. Doceniam aktywną i systematyczną pracę, w tym również studentki, które odważyły się na eksperymenty materiałowe. Jestem niezwykle dumna z rozwoju, które każda z uczestniczek i uczestników poczynił, -a w trakcie ostatniego półrocza.

Osobiście mocno wierzę w potencjał tej grupy, dlatego serdecznie zapraszam na pierwszą wystawę w nowej Galerii ARtMISTYCJUM!

 

mgr Ewa Markiewicz

do góry