Instytut Ubioru

0

Sekretariat Instytutu Ubioru

pokój 239 
piętro II, pawilon C2
ul. Wojska Polskiego 121

mgr Katarzyna Pawlak

42 254 75 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Instytut Ubioru kształci projektantów mody, obuwia, akcesoriów, kostiumografów i profesjonalistów w zakresie projektowania odzieży sportowej, specjalistycznej oraz bielizny.

Proces projektowy uzupełniony jest nauką konstrukcji i technologii oraz działaniami warsztatowymi w taki sposób, aby Student mógł samodzielnie realizować autorskie projekty.

Unikatowy program nauczania bazuje na połączeniu działalności artystycznej i projektowej. Powołując się na filozofię naszego Patrona - Władysława Strzemińskiego - w procesie projektowym wykorzystujemy wnioski z indywidualnych doświadczeń malarskich, rysunkowych i rzeźbiarskich.

Absolwenci Instytutu Ubioru kreują współczesny polski przemysł odzieżowy, współpracując m. in. z Reserved, Mohito, Cropp, CCC, Tatuum, Top Secret, Diverse, 4F, Big Star.

Po skończeniu studiów na kierunku Projektowanie ubioru, nasi Studenci aktywnie tworzą własne marki, odnosząc sukcesy w kraju i za granicą: Łukasz Jemioł, Mariusz Przybylski, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Ilona Majer i Rafał Michalak /MMC Studio, Dawid Woliński.

Kolekcje Studentów i Absolwentów Instytutu Ubioru odnoszą sukcesy w wielu konkursach, m. in. Złota Nitka, Łódź Young Fashion, Art of Fashion, Fashion Designer Awards.

Co roku organizujemy Galę Debiuty (pokaz najlepszych kolekcji licencjackich) i Galę Dyplomową (najlepsze kolekcje magisterskie), w których Jury zasiadają wybitni specjaliści kreujący świat mody w Polsce (styliści i dziennikarze magazynów ELLE, Wysokie Obcasy, K MAG, LaMode.info, Fashion Magazine).

Kadra Instytutu Ubioru to najlepsi profesjonaliści w dziedzinie projektowania ubioru i kostiumografii, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.

Od 2020 roku w ramach zajęć w Instytucie Ubioru organizujemy Warsztaty z Mistrzami - absolwentami najlepszych europejskich szkół projektowych - Central Saint Martins z Londynu i Antwerp Fashion Department.

Zapraszamy do Instytutu Ubioru ASP w Łodzi!

do góry