Instytut Ubioru

2

Sekretariat Instytutu Ubioru

pokój 239 
piętro II, pawilon C2
ul. Wojska Polskiego 121

mgr Katarzyna Pawlak

42 254 75 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • 01.jpg
    Filename: 01.jpg
    Size: 123.53 KB
  • 02.jpg
    Filename: 02.jpg
    Size: 131.44 KB
  • 03.jpg
    Filename: 03.jpg
    Size: 118.39 KB
  • 04.jpg
    Filename: 04.jpg
    Size: 89.58 KB
  • 05.jpg
    Filename: 05.jpg
    Size: 125.49 KB
  • 06.jpg
    Filename: 06.jpg
    Size: 176.44 KB

Opiekun studiów I stopnia dr Dorota Salska

Typ studiów:

stacjonarne I stopnia

Nr sali:  228

Charakterystyka:

Pracownia Projektowania Bielizny i Ubioru Rekreacyjnego powstała w 2016 roku. W ramach zajęć studenci poznają procesy projektowe, rozwijają wrażliwość i kreatywność twórczą. Poszukują związków pomiędzy projektowaniem a nowoczesnymi technologiami wpływającymi na funkcjonalność i przeznaczenie produktu. Studenci nabierają zdolności legitymowania się znajomością zagadnień teoretycznych i praktycznych związanych z technikami wykorzystywanymi w warsztacie twórczym w obrębie projektowania bielizny i ubioru rekreacyjnego, jak również rozwijają umiejętność poszukiwania inspiracji i prezentowania decyzji projektowych.

W ramach działań pracowni studenci pogłębiają i rozwijają zdobytą wiedzę i umiejętności, rozwiązują konkretne problemy projektowe poprzedzone procesem analitycznym dotyczącym kwestii użytkowych i funkcjonalnych. Kształcenie w zakresie projektowania bielizny i stroju rekreacyjnego ma na celu rozbudzenie świadomości pracy ze specjalistycznymi materiałami z uwzględnieniem ich parametrów i innych właściwości. Celem studiów jest również kształtowanie umiejętności twórczego myślenia, analizy oraz umiejętności samodzielnego opracowywania koncepcji plastycznej bielizny i stroju rekreacyjnego w oparciu o wiedzę z zakresu anatomii ciała kobiecego, czy znajomości podstawowych zasad konstrukcji oraz modelownia.

Założeniem programu jest wskazanie studentowi odpowiednich możliwości wynikających z twórczego wykorzystania warsztatu projektowego, odpowiedniego przekazania treści i formy postawionego zagadnienia projektowego lub artystycznego.

Studenci podczas zajęć rozwijają osobowość twórczą, wykształcają umiejętności analizy formy bielizny i kostiumu rekreacyjnego pod kątem ich cech wizualnych i użytkowych, a następnie projektują poszczególne modele bielizny lub stroju rekreacyjnego z uwzględnieniem preferencji odbiorcy, kreując jednak własne rozwiązania plastyczne.

Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

do góry