Instytut Architektury Wnętrz

0

Sekretariat Instytutu Architektury Wnętrz

pokój 134
piętro I, pawilon C1
ul. Wojska Polskiego 121

Elżbieta Wysocka

42 254 75 50

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Typ studiów:

stacjonarne II stopnia

Nr sali: 17

Charakterystyka:

Specyfika związana z projektowaniem wnętrz dla kultury i rozrywki takich jak np.: kluby, puby, dyskoteki, kawiarnie oraz inne przestrzenie przeznaczone na różne wydarzenia kulturalne, wyraźnie wyodrębnia się z bardzo szerokiego zakresu wnętrz użyteczności publicznej. Z jednej strony jest większości (szczególnie studentom) doskonale znana od strony użytkowej, z drugiej występuje u początkujących projektantów niewielka znajomość procesów i zasad wpływających na poprawność rozwiązań. W znajdowaniu odpowiednich niezbędna jest współpraca z doświadczonymi menadżerami i inwestorami znającymi długoletnie procesy funkcjonalne w odniesieniu do podjętych decyzji projektowych.

Pracownia w swoim programie obejmuje wiedzę często wymykającą się wyuczonym wcześniej regułom. Materiał podawany studentom zawiera informację o sposobach kształtowania przestrzeni zgodnie z jego specyficznym przeznaczeniem oraz wpływu poszczególnych rozwiązań na sposób i jakość użytkowania. Obejmuje problemy związane z materiałami wykończeniowymi, instalacjami, oświetleniem i ergonomią oraz przepisami i normami. Szczegółowo dotyka problematyki związanej z dokumentacją techniczną niezbędną do właściwego realizacji dzieła.

do góry