Sukcesy studentów

Filename: mini.jpg

Na liście finalistów XXV edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion, który odbył się 23 lipca w Kieleckim Centrum Kultury, znalazło się siedmioro studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, którzy zaprezentowali swoje kolekcje w finale tego konkursu.

• III nagrodę otrzymała absolwentka ASP Sandra Skórka
  • laureatką Nagrody Publiczności została absolwentka ASP Alicja Bogusz

Nagrodę od Tomasza Plebana Starosty Kieleckiego otrzymała: Sandra Skórka (absolwentka ASP).
Nagrodę od Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru MSKPU otrzymała m.in.: Sandra Skórka (absolwentka ASP).
Firma P.B.H Poniewierski ufundowała nagrodę pieniężną Wiktorii Król (studentka ASP) za stworzenie najlepszej kreacji odzwierciedlającej  motyw przewodni tegorocznego Konkursu.
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi przyznała również swoją nagrodę, w postaci pokazu w ramach Łódź Young Fahion, którą otrzymała Dominika Plucińska.

Konkurs Off Fashion odbywa się w Kielcach i ma za zadanie stworzyć szansę zawodowego startu młodym projektantom, których zapał i kreatywność odmieniają nasze spojrzenie na rynek mody w Polsce, a ulicom naszych miast nadają znamiona indywidualności i oryginalności. Pierwsza edycja konkursu OFF Fashion odbyła się w maju 2007 roku. Swoje prace nadesłało ponad 300 projektantów nie tylko z Polski ale także i z Indii, Kazachstanu, Niemiec, Anglii, Danii. Konkurs wpisał się na stałe w kalendarz imprez poświęconych modzie. Niebagatelną rolę w rozwoju imprezy odgrywa profesjonalne jury oceniające nadsyłane prace. Są to najwyższej klasy specjaliści: krytycy mody, wybitni projektanci, wykładowcy wyższych uczelni - tak z Polski jak i z zagranicy.