Sukcesy studentów

Filename: miniatura.jpg

Komisja Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów we Wrocławiu w składzie: Krzysztof Dobrowolski (CS WRO), Malwina Hajduk (CS WRO), Agnieszka Pindera (Muzeum Sztuki), Marcin Polak (MIEJMIEJSCE), dr Tomasz Załuski (ASP Łódź), kwalifikująca do udziału w VII edycji konkursu realizacje studentów z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, nominowała pracę „Kołtunica" autorstwa Kamila Wesołowskiego.

Wystawa VII Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów, będąca częścią Międzynarodowego Biennale Sztuki Mediów WRO 2021, prezentowana będzie w lipcu bieżącego roku w przestrzeniach Concordia Design Wrocław.

Więcej informacji wkrótce na stronie organizatora:

Kamil Wesołowski „Kołtunica – video, obiekty", 2020

Kołtunica to nieistniejący mit o bogince włosów, zrealizowany w formie teledysku. Wirujące futra, poroże ze stopionych grzebieni, czepiec z syntetycznych włosów oraz futrzane tipsy stoją za jej stuningowanym wizerunkiem. Główna bohaterka – Kołtunica – wywodzi się ze świata fantazji przefiltrowanego przez wczesne lata dwutysięczne oraz estetykę kampu. Całość dopełnia wystudiowany taniec i mocny bit.

Promotor: dr hab. Łukasz Ogórek
Pracownia Multimediów