Sukcesy studentów

Filename: 003.jpg
  • plakat.jpg
    Filename: plakat.jpg

Miło nam poinformować, że Anna Madeńska, studentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, została finalistką StartPoint Prize 2017 – prestiżowej wystawy najlepszych dyplomów z obszaru sztuki, wyłonionych z 17 krajów europejskich.

Międzynarodowe jury w składzie: Fons Hof, Dyrektor Art Rotterdam Art Fair / Christoph Tannert, Dyrektor Künstlerhaus Bethanien, Berlin / Adam Mazur, kurator, Warszawa / Daniel F. Herrmann, kurator, Whitechapel Gallery, London / Adam Budak, kurator, National Gallery, Prague, wybrało z 39 szkół artystycznych 20 najciekawszych prac młodych artystów.

Praca Anny Madeńskiej zrealizowana w technice wideo, która będzie prezentowana w konkursie "Start Point Prize", została zrealizowana na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi w Pracowni Fotografii i Działań Multimedialnych prowadzonej przez dr Artura Chrzanowskiego i Agnieszkę Chojnacką. Jest to dwukanałowy obraz wideo zatytułowany „Emocja a rozum”, ukazujący – poprzez poetycki język – trudną relację rodzinną.

Wystawa "Start Point Prize" prezentowana będzie w Narodowej Galerii w Pradze od 19 października do 10 grudnia 2017 r.

***

Anna Madeńska w czerwcu tego roku obroniła dyplom magisterski w Pracowni Fotografii i Działań Multimedialnych prowadzonej przez dr Artura Chrzanowskiego oraz w Pracowni Multimediów prowadzonej przez dr Łukasza Ogórka na Wydziale Sztuk Wizualnych.