Sukcesy pedagogów

• Miniatura
    Filename: Biennale.jpg

Do udziału w tegorocznej edycji konkursu 13. Międzynarodowego Biennale Miniatury nadesłano ponad 700 miniatur.

Wśród 130 miniatur zakwalifikowanych do wystawy znalazły się również prace naszych pedagogów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi:

• dr hab. Alicja Habisiak-Matczak, prof. uczelni
  • dr hab. Marek Herbik, prof. uczelni
  • dr hab. Łukasz Chmielewski, prof. uczelni
  • dr hab. Marta Tomczyk, prof. uczelni

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Międzynarodowe Biennale Miniatury to odbywający się cyklicznie co dwa lata konkurs dla artystów. Początki jego organizacji sięgają 2000 roku, kiedy to odbyła się pierwsza edycja Biennale. Wybrane przez Jury konkursu prace są prezentowane na wystawie pokonkursowej zarówno w Galerii Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie, jak również w wielu galeriach w Polsce i zagranicą, m.in. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie, czy Galerie Brötzinger Art w Pforzheim.

www.facebook.com