Sukcesy pedagogów

0

dr Magdalena Szadkowska zaprezentowała fragment swojej kolekcji doktorskiej pt. "E( )MOTION" oraz kolekcję rzeźb kameralnych i biżuterii z serii "Imagineskopy" w ramach ekspozycji „Brand New” na targach „Inhorgenta Munich 2024” w Niemczech.

Ekspozycja targowa była nagrodą przyznaną artystce przez Targi Inhorgenta Munich w 31. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej „Jakość” w ramach Festiwalu Srebro w Legnicy za prace pt. „Imagineskop I”, „Imagineskop II”, pierścienie / małe formy rzeźbiarskie.

Tegoroczna 50. edycja Inhorgenta Munich zgromadziła 802 wystawców z 38 krajów i gościła 24 000 odwiedzających z 90 krajów.

Gratulujemy!

dr Magdalena Szadkowska

Urodziła się w 1978 r. w Zgierzu, gdzie ukończyła liceum ogólnokształcące, następnie uzyskała dyplom magistra (2003) oraz tytuł doktora sztuki (2020) w Instytucie Biżuterii ASP w Łodzi. Jest absolwentką Muzealniczych Kuratorskich Studiów Podyplomowych z zakresu sztuki współczesnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (2011). Jest artystką interdyscyplinarną, która łączy dziedziny artystyczne i projektowe: rzeźby, obiektu unikatowego, biżuterii, tekstyliów do wnętrz oraz odzieży. Jej twórczość była prezentowana w 25 wystawach zbiorowych w Polsce i na świecie. W 2018 r. jej projekt rzeźby (4,5 x 4,5 x 3 m) został wybrany na Międzynarodowym Festiwalu Rzeźby w Chengdu „2019 Chengdu Sister Cities Creation and Exhibition” i jest w trakcie realizacji w przestrzeni miejskiej parku Tianfu Greenway w Chengdu w Chinach. Jej prace znajdują się w stałej ekspozycji: Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, Galerii YES w Poznaniu, Galerii Sztuki w Legnicy, Leonarda Art Gallery w Warszawie, w apartamentowcu wzorcowym Złota 44 w Warszawie. Zdobyła nagrody w 4 konkursach międzynarodowych. Od 5 lat rozwija działalność dydaktyczną w ASP w Łodzi, a w jej 15-letnim dorobku zawodowym znajdują się działania z obszaru projektowania form przestrzennych, biżuterii, tekstyliów do wnętrz oraz ubioru, które realizowała w oparciu o indywidualne działania artystyczne, projekty unikatowe, współtworząc projekt ID.FOR.FUN oraz dla polskich firm, m.in.: Komfort, OTCF , Tatuum, Pawo, Top Secret, Atlantic

do góry