Sukcesy pedagogów

0
  • miniatura
    Filename: Laureaci.png
    Size: 277.81 KB

Miło nam poinformować, że artyści związani z naszą uczelnią zostali laureatami nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznawanych przez Prezydenta Miasta Łodzi.

Wśród nagrodzonych w kategorii sztuki wizualne znaleźli się:

dr Michał Szulc (nauczyciel akademicki ASP w Łodzi) – za pracę „AUXILIUM”, kolekcję ubiorów i akcesoriów ze skóry naturalnej, włączającą do obiegu odpady produkcyjne przemysłu odzieżowego.

Piotr Desperak (doktorant ASP w Łodzi) – za wystawę obrazów „Między realnością a abstrakcją” prezentującą obrazy podejmujące temat, których estetyka oscylować będzie wokół figuratywnej ekspresji, realizmu i abstrakcji.

Tomasz Frasoński (artysta związany z ASP w Łodzi) – za pracę „Łódzki modernizm w kontekście kolekcji tekstyliów «Muralnomad»” – wielkoformatowe formy tekstylne, będące rozszerzeniem fragmentów architektury modernistycznej Łodzi. Projekt fuzji architektury i tekstyliów będzie nawiązywał do Le Corbusiera i jego manifestu "Muralnomad".

Monika Gałaj (absolwentka ASP w Łodzi) – za obrazy „Kroić złoto” – cykl obrazów malowanych z wykorzystaniem złota wraz z publikacją notatnika online, który będzie relacjonował ich powstawanie.

Program stypendiów artystycznych Miasta Łodzi polega na przyznaniu środków finansowych (15 000 zł) osobom realizującym określone przedsięwzięcia w następujących dziedzinach: sztuki wizualne, film, teatr, muzyka, taniec, literatura, upowszechnianie kultury, opieka nad zabytkami. W tym roku wyboru laureatów dokonano spośród niemal 100 zgłoszeń.

do góry