Sukcesy pedagogów

2
 • miniatura
  Filename: Ola_mini.jpg
  Size: 75.2 KB
 • 1.jpg
  Filename: 1.jpg
  Size: 210.32 KB
 • 2.jpg
  Filename: 2.jpg
  Size: 200.77 KB
 • 3.jpg
  Filename: 3.jpg
  Size: 232.12 KB
 • 4.jpg
  Filename: 4.jpg
  Size: 164.78 KB
 • 5.jpg
  Filename: 5.jpg
  Size: 228.36 KB

Miło nam poinformować, że artystki tworzące Slow Painting Studio, dr Ola Ignasiak i mgr Karolina Gębka, otrzymały III nagrodę w konkursie EIT Jumpstarter.

Do ścisłego finału konkursu, po wielu miesiącach pracy, warsztatów i mentoringu, zakwalifikowało się sześć startupów z kategorii Manufacturing, w tym właśnie Slow Painting Studio. Gala finałowa EIT Jumpstarter, w czasie której ogłoszeni zostali laureaci, odbyła się 30 listopada 2023 roku w greckich Atenach.

Nagrodzony zespół Slow Painting Studio tworzą malarki Aleksandra Ignasiak i Karolina Gębka, które działają w duecie od 2020 roku. Artystki są absolwentkami Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dr Aleksandra Ignasiak prowadzi w uczelni Pracownię Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej, natomiast Karolina Gębka współtworzy Project Space FRAEYEM w Berlinie.

Obie artystki tworzą efemeryczne obrazy w myśl gospodarki cyrkularnej i rewolucji zerowaste. Stosują barwniki z resztek roślin jadalnych jako alternatywę dla mediów malarskich produkowanych przemysłowo. Promują zrównoważone praktyki artystyczne. Ich prace są malarskimi opowieściami o tym, co ulotne. Inspirują się statystykami i danymi obrazującymi zagrożenia, jakie niesie ze sobą kolor. Brały udział w wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. Milan Design Week (Mediolan, Włochy), Ethical Colour (Tucson, USA), Landscape Festival (Jihlava, Czechy). Równolegle do działań artystycznych prowadzą badania naukowe i jako startup pracują nad prośrodowiskową innowacją dla świata sztuki. Są laureatkami konkursu „Mam Pomysł na Startup” i finalistkami programu Empowering Women in Agrifood by EIT.

EIT Jumpstarter to międzynarodowy konkurs kierowany do studentów, doktorantów, naukowców, innowatorów i młodych przedsiębiorców z pomysłem na produkt lub usługę w sektorze rolno-spożywczym, surowcowym, energetycznym, opieki zdrowotnej, mobilności miejskiej lub produkcji. 

do góry