Sukcesy pedagogów

0
  • miniatura
    Filename: Dominika Walczak.png
    Size: 95.71 KB

Miło nam poinformować, że Dominika Walczak otrzymała wyróżnienie w konkursie LOOSTRO w ramach 16. Jesiennego Salonu Sztuki. Fundator nagrody, hotel Bristol Art & Medical Spa, docenił pracę malarską "Twosome" .

Jak czytamy w uzasadnieniu werdyktu, wyróżnienie zostało przyznane "za hipnotyzujące formalnie badanie wzajemnych relacji geometrycznych figur, pozwalające odkryć ukryte znaczenia i wzajemne oddziaływania w dialogu z przestrzenią oraz przypominanie, że pomiędzy światami, miejscami, tożsamościami, dzieją się rzeczy najważniejsze. Czy je dostrzegamy?".

Jesienny Salon Sztuki jest najważniejszym wydarzeniem organizowanym przez Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tym roku przebiegał w nowej formule i pod nazwą LOOSTRO, które ma być odbiciem tego, co dzieje się w polskiej, młodej sztuce. Swoje prace do konkursu zgłosiło w tym roku blisko 400 artystów. Jury do wystawy zakwalifikowało 80 prac: klasyczne formy malarskie, rzeźba, ceramika, instalacje i sztuki wideo.

Jury LOOSTRO 16. Jesienny Salon Sztuki obradłowało w składzie: Sebastian Kustra, redaktor naczelny magazynu ART MONITOR – Przewodniczący Jury; Pola Dwurnik, artystka i Prezeska Zarządu Fundacji Edwarda Dwurnika; Artur Kos, ekspert do spraw systemowego i edukacyjnego rynku sztuki, Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Kreatywnego; Agnieszka Jarosz, Prezeska Zarządu Fundacji Muzeum Warszawy, członkini Towarzystwa Przyjaciół Zachęty w Warszawie; Agata Smoczyńska LeGuern, właścicielka LeGuern Gallery; Andrzej Zwolak, rzeźbiarz, profesor zwyczajny Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Gratulujemy!

Więcej informacji na stronie: LOOSTRO 16. Jesienny Salon Sztuki - BWA Ostrowiec Świętokrzyski

Dominika Walczak - urodzona w 1991 r. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Asystentka w pracowni Ekspresji Malarskiej prowadzonej przez prof. Joannę Trzcińską w Instytucie Malarstwa i Rysunku ASP w Łodzi. Od 2013 r. brała udział w ponad 40 wystawach zbiorowych i konkursach artystycznych w kraju i za granicą. Laureatka licznych nagród i stypendiów: III Nagroda w kategorii „Innowacje” na 2 Międzynarodowym Biennale Miniatury, St. Petersburg, Rosja 2020, finalistka Konkursu im. Maria Luisa Sponga, Chieri, Włochy 2018, dwukrotna finalistka Międzynarodowego Konkursu Malarstwa „Strabag Artaward International” Wiedeń 2013 i 2014, II Nagroda na Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki, BWA Ostrowiec Świętokrzyski 2014, Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia 2013, 2014, 2015; Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej 2014, 2015.

do góry