Sukcesy pedagogów

0
  • miniatura
    Filename: Ola Ignasiak.png
    Size: 281.14 KB

Aleksandra Ignasiak i Karolina Gębka otrzymały II nagrodę w konkursie EWA - Empowering Women in Agrifood. 

Finał konkursu odbył się 8.11.2023 r.  w Cambridge Innovation Center w Warszawie.

Start up został wybrany jako jeden z 10, które przystąpiły do finału. Do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się 50 startupów z całej Polski. 

Pod opieką mentorki Moniki Borowieckiej Slow Painting Studio zaprezentowało projekt "Pozyskiwanie kolorów z odpadów roślinnych jadalnych jako substytut barwników i pigmentów produkowanych przemysłowych"

Gratulujemy!

SLOW PAINTING STUDIO - malarki dr Aleksandra Ignasiak i Karolina Gębka działają w duecie od 2020 r.oku jako Slow Painting Studio. Są absolwentkami Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Aleksandra Ignasiak prowadzi pracownię Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej. Karolina Gębka jest absolwentką ASP w Łodzi i współtworzy Project Space FRAEYEM w Berlinie. Tworzą efemeryczne obrazy w myśl gospodarki cyrkularnej i
rewolucji zero-waste. Stosują barwniki z resztek roślin jadalnych jako alternatywę dla mediów malarskich produkowanych przemysłowo. Promują zrównoważone praktyki artystyczne. Ich prace są malarskimi opowieściami o tym, co ulotne. Inspirują się statystykami i danymi obrazującymi zagrożenia jakie niesie ze sobą kolor. Brały udział w wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. Milan Design Week (Mediolan, Włochy), Ethical Colour (Tucson, USA), Landscape Festival (Jihlava, Czechy). Równolegle do działań artystycznych prowadzą badania naukowe i jako startup pracują nad pro-środowiskową innowacją dla świata sztuki. Są laureatkami konkursu “Mam Pomysł na Startup”.

do góry