Sukcesy pedagogów

2
 • miniatura
  Filename: TIGDA 2023 - miniaturka na stronę ASP.png
  Size: 67.06 KB
 • 1.jpg
  Filename: 1.jpg
  Size: 111.06 KB
 • 2.jpg
  Filename: 2.jpg
  Size: 188.71 KB
 • 3.jpg
  Filename: 3.jpg
  Size: 181.07 KB

Z radością informujemy, że dr Krzysztof Guzek, dyrektor Instytutu Nowych Mediów i Kompozycji na Wydziale Sztuk Pięknych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, otrzymał trzy wyróżnienia Jury podczas 11 edycji międzynarodowego konkursu Taiwan International Graphic Design Award (TIGDA) za projekty plakatów: „Obrazy światła 2021”, „128 urodziny Tuwima”, „Plakat”.

TIGDA jest prestiżowym konkursem w dziedzinie projektowania, organizowanym przez Departament Handlu Ministerstwa Gospodarki Chin we współpracy z Graphic Design Association of the Republic of China (GDA-ROC), International Council of Design (ico-D) oraz Japan Graphic Designers Association (JAGDA). Międzynarodowe Jury TIGDA przyznaje nagrody w dwóch kategoriach „Taiwan International Poster Design Award” i „Taiwan International CI Design Award”. W tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 4341 prac z 51 krajów.

Gratulujemy!

Więcej informacji na stronie:

Krzysztof Guzek – grafik, nauczyciel akademicki, urodzony w 1984 roku w Łodzi. Doktor sztuk pięknych i doktor nauk technicznych. Od 2022 roku pełni funkcję dyrektora Instytutu Nowych Mediów i Kompozycji na Wydziale Sztuk Pięknych łódzkiej ASP, gdzie prowadzi Pracownię Obrazu Cyfrowego i Pracownię Kreatywnego Kodowania. Pracuje również na stanowisku adiunkta w Instytucie Informatyki Politechniki Łódzkiej. Zajmuje się projektowaniem plakatu, identyfikacji wizualnej, animacji i grafiki generatywnej. Uczestnik licznych wystaw w kraju i za granicą (m.in. w Chinach, Tajwanie, USA, Meksyku, Peru, Boliwii, Kolumbii, Finlandii, Hiszpanii, Słowacji, Litwie, Węgrzech, Cyprze). Laureat wielu nagród i wyróżnień, w tym złotego medalu w międzynarodowym konkursie plakatowym Poster Stellars 2023 – 3rd Intercontinental Poster Competition United States 2023 w kategorii plakat typograficzny; wyróżnienia jury Taiwan International Graphic Design Award 2021 w kategorii plakat; finalista Peru Design Biennale 2021 w kategorii identyfikacja wizualna; laureat Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2022 r.; laureat honorowego wyróżnienia statuetką „Łódzkie Eureka” w kategorii sztuka w 2021 roku, przyznawanego za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i techniczne; laureat Nagrody Polskiej Akademii Nauk za Wybitne Osiągnięcia Przyczyniające się do Rozwoju Nauki dla Młodych Uczonych Pracujących na Terenie Województwa Łódzkiego za rok 2021 w dziedzinie nauk artystycznych.

do góry