Sukcesy pedagogów

0
  • miniatura
    Filename: miniatura.png
    Size: 132.56 KB

Miło nam poinformować, że mgr Aleksandra Chciuk została finalistką międzynarodowego konkursu „Study for One Hit to the Earth” (Etiuda na jedno uderzenie w Ziemię), którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie MuzykiElektroakustycznej.

Zgłoszona do konkursu praca artystki to utwór „Voices from our Home” połączony z częścią wizualną, w tym z animacjami, których autorką jest studentka malarstwa Alicja Pangowska (współtworząca Kolektyw Pełnia).

Finalistów konkursu wybrało jury w składzie: Alla Zagaykevych (przewodnicząca), Elżbieta Sikora, Richard Boulanger, Krzysztof Gawlas i Piotr Madej.

Temat konkursu kierował uwagę artystów na szczególny moment w historii Ziemi i całej cywilizacji, otwierał szerokie spektrum odniesień klimatycznych, kulturowych, społecznych i politycznych. Założenia konkursu kładły nacisk na nagrania naturalnych zjawisk, zarówno miejskiego, jak i plenerowego pejzażu, rejestrację zjawisk mikro- i makrosonicznych, stref bioartu i audiokinezy, zastosowanie algorytmów sztucznej inteligencji, zabiegów lingwistycznych i itp.

Więcej informacji o konkursie:

do góry