Sukcesy pedagogów

0
  • miniatura
    Filename: Sukces.png
    Size: 131.95 KB

Startup Slow Painting Studio został zakwalifikowany do ścisłego finału konkursu EIT Jumpstarter. Do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się 621 zespołów. Do finału zakwalifikowano 54 najlepsze pomysły z całej Europy.

Slow Painting Studio znalazło się w gronie 6 najlepszych startupów w kategorii "manufacturing". Finał odbędzie się 30 listopada w Atenach w Grecji gdzie Aleksandra Ignasiak i Karolina Gębka będą walczyć o główną nagrodę, ale przede wszystkim propagować pro-środowiskową innowację kolorystyczną dla świata sztuki i szeroko pojętego rynku barwników i pigmentów.

Gratulujemy!

SLOW PAINTING STUDIO - malarki dr Aleksandra Ignasiak i Karolina Gębka działają w duecie od 2020 r.oku jako Slow Painting Studio. Są absolwentkami Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Aleksandra Ignasiak prowadzi pracownię Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej. Karolina Gębka jest absolwentką ASP w Łodzi i współtworzy Project Space FRAEYEM w Berlinie. Tworzą efemeryczne obrazy w myśl gospodarki cyrkularnej i
rewolucji zero-waste. Stosują barwniki z resztek roślin jadalnych jako alternatywę dla mediów malarskich produkowanych przemysłowo. Promują zrównoważone praktyki artystyczne. Ich prace są malarskimi opowieściami o tym, co ulotne. Inspirują się statystykami i danymi obrazującymi zagrożenia jakie niesie ze sobą kolor. Brały udział w wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. Milan Design Week (Mediolan, Włochy), Ethical Colour (Tucson, USA), Landscape Festival (Jihlava, Czechy). Równolegle do działań artystycznych prowadzą badania naukowe i jako startup pracują nad pro-środowiskową innowacją dla świata sztuki. Są laureatkami konkursu “Mam Pomysł na Startup” i finalistkami programu Empowering Women in Agrifood by EIT.

do góry