Sukcesy pedagogów

0
  • miniatura
    Filename: Marta Tomczyk.png
    Size: 186.78 KB

Do 9th International Biennial "The Art of Miniature” 2023 organizowanego przez Ruse Art Gallery w Bułgarii zgłoszono prawie 600 prac, z czego na wystawę główną zakwalifikowano 279 miniatur. Jury przyznało Grand Prix Miasta Ruse oraz 5 nagród równorzędnych w kategoriach: malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba i fotografia. 

dr hab. Marta Tomczyk, prof. uczelni otrzymała nagrodę w kategorii: grafika za miniaturę graficzną zatytułowaną „Your portrait disappear in the tokonoma of my memory III” (intaglio, chine colle, jedwabna nić; 23x23cm; 2022 r). 

Wystawa w Ruse Art Gallery potrwa do 13 grudnia 2023 r.

Gratulujemy!

Więcej informacji na stronie:

Marta Tomczyk - rocznik 1977. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, grafikiem, autorką kilkunastu cykli graficznych i wordless booków. W swoich zainteresowaniach artystycznych porusza problem horyzontu, począwszy od zjawiska topograficznego, a na idei skończywszy. Jest stypendystką Ministra Kultury RP, laureatką dużego grantu w programie stypendialnym „Młoda Polska” organizowanym przez Ministra Kultury RP, a także stypendystką Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza w Warszawie. Laureatką nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i międzynarodowych, np. Międzynarodowego Konkursu Malarstwa Współczesnego w Chietii we Włoszech, Biennale Grafiki „Josep de Ribera” w Walencji w Hiszpanii, Triennale Grafiki w Kairze w Egipcie, Biennale Grafiki Caixanova w Ourence w Hiszpanii, Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego w Lubaczowie. Uczestniczyła w ponad stu wystaw zbiorowych, jest autorką siedemnastu wystaw indywidualnych (np. Fabryka Trzciny w Warszawie; Inignif.V.Europaischees Kultur Centrum w Kolonii w Niemczech; Galeria AMCOR Rentsch w Łodzi; Centrum Kultury Koneser w Warszawie). Jest pracownikiem macierzystej uczelni, gdzie w Instytucie Edukacji Artystycznej prowadzi Pracownię Interpretacji Druku.

do góry