Sukcesy pedagogów

2
 • miniatura
  Filename: image-1.png
  Size: 38.67 KB
 • image-1.jpg
  Filename: image-1.jpg
  Size: 342.42 KB
 • image.jpg
  Filename: image.jpg
  Size: 532.02 KB
 • image.png
  Filename: image.png
  Size: 451.17 KB

Miło nam poinformować, że dr Krzysztof Guzek, dyrektor Instytutu Nowych Mediów i Kompozycji, zdobył złoty medal w kategorii Typographic – Professional w międzynarodowym konkursie plakatowym Poster Stellars 2023 – 3rd Intercontinental Poster Competition United States 2023. Uznanie jury zdobył projekt stworzony do autorskiej wystawy „Krzysztof Guzek. Plakat”, która odbyła się w Galerii BWA w Sieradzu w dniach 10–31.03.2023 roku.

Na konkurs nadesłano 540 plakatów z 34 krajów. Laureatów wyłoniło międzynarodowe Jury w składzie: Mohammad Sina Afshar (Iran), Christopher Han (Korea Południowa), Chang Fang-Pang (Taiwan), Li Xu (Chiny), Carlos González Manjarrez (Meksyk), Irwan Harnoko (Indonesia), Zbigniew Latała (Polska), Aylin Güngör (Turcja), Aram Huerta (Meksyk), Neda Abbasali Zadeh (Iran), Lyuba Tomova (Bułgaria), Agnieszka Ziemiszewska (Polska), Martin Liu (Chiny/Belgia), Arafat al Naim (Zjednoczone Emiraty Arabskie / Jordania), Anibal Villa Alvarez (Meksyk), Peter Bankov (Czechy), Julia Chiu (Japonia).

Więcej informacji na stronie: 

Krzysztof Guzek – grafik, nauczyciel akademicki, urodzony w 1984 roku w Łodzi. Studiował grafikę komputerową i multimedia na Politechnice Łódzkiej oraz projektowanie graficzne w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Stypendysta programu Erasmus w Aalborg University w Kopenhadze. W 2014 roku uzyskał z wyróżnieniem stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka na Politechnice Łódzkiej, a w 2020 roku otrzymał z wyróżnieniem stopień doktora sztuki w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2022 roku pełni funkcję dyrektora Instytutu Nowych Mediów i Kompozycji Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie prowadzi Pracownię Obrazu Cyfrowego oraz Pracownię Kreatywnego Kodowania. Pracuje również na stanowisku adiunkta w Zakładzie Grafiki Komputerowej i Multimediów Instytutu Informatyki Politechniki Łódzkiej. Zajmuje się projektowaniem graficznym, animacją i grafiką generatywną. Uczestnik licznych wystaw w kraju i za granicą (m.in. w Finlandii, Chinach, Peru, Hiszpanii, Boliwii, Tajwanie, Słowacji, Litwie, Węgrzech, Cyprze, USA). Laureat wyróżnienia jury Taiwan International Graphic Design Award 2021 w kategorii plakat; finalista Peru Design Biennale 2021 w kategorii identyfikacja wizualna; finalista międzynarodowego konkursu Posterists in the World w Peru w kategorii plakat typograficzny w 2019 r.; laureat Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2022 r.; laureat nagrody Polskiej Akademii Nauk dla młodych naukowców w kategorii nauki artystyczne w 2021 r.; laureat honorowego wyróżnienia „Eureka Łódzkie” w kategorii sztuka w 2021 roku, przyznawanego za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i techniczne.

do góry