Sukcesy pedagogów

2
 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 150.52 KB
 • 01.jpg
  Filename: 01.jpg
  Size: 536.65 KB
 • 02.jpg
  Filename: 02.jpg
  Size: 615.82 KB

Miło nam poinformować, że dr Izumi Yoshida, prowadząca Pracownię Podstaw Animacji w Instytucie Animacji i Gier Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, zdobyła najważniejsze nagrody na międzynarodowym festiwalu filmów krótkometrażowych Short Shorts Film Festival & Asia 2023 w Tokio.

Film „Most” („The Bridge”) jej autorstwa nie tylko zdobył Grand Prix „George Lucas Award”, ale został również uznany za najlepszy film animowany festiwalu. Zdobycie nagrody w Tokyo otwiera temu obrazowi drogę do nominacji do Oscara. Producentem filmu jest łódzkie studio Likaon.

„Most” to film stworzony z wykorzystaniem techniki animacji poklatkowej, który przedstawia przejmującą opowieść o dzieciach zesłańców syberyjskich, inspirowaną autentycznymi wydarzeniami z 1920 roku. Tło historyczne filmu odwołuje się do początku stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią, kiedy to polskie dzieci na Syberii zostały uratowane przez japoński Czerwony Krzyż. Film opowiedziany jest z perspektywy 10-letniego chłopca i ukazuje tragedię sierot, które po stracie rodzin znalazły pomoc w Japonii.

Więcej informacji na stronie:

shortshorts.org

do góry