Sukcesy pedagogów

2
 • miniatura
  Filename: miniatura.png
  Size: 50.17 KB
 • 1.jpg
  Filename: 1.jpg
  Size: 145.25 KB
 • 2.jpg
  Filename: 2.jpg
  Size: 419.61 KB
 • 3.jpg
  Filename: 3.jpg
  Size: 505.1 KB
 • 4.jpg
  Filename: 4.jpg
  Size: 236.41 KB
 • 5.jpg
  Filename: 5.jpg
  Size: 462.56 KB

Miło nam poinformować, że dr Magdalena Szadkowska prowadząca Pracownię Rzeźby i Działań w Przestrzeni Intermedialnej w Instytucie Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi otrzymała aż pięć nagród (wyróżnień pozaregulaminowych) w tegorocznym 31. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej w Legnicy.

Do konkursu wpłynęło 316 prac wykonanych przez 189 artystów z 30 krajów. Międzynarodowe jury w składzie: prof. Sławomir Fijałkowski oraz prof. Piotr Korduba (Polska), David Sandu (Rumunia), prof. Ludmila Šikolová (Czechy) i Ana Pina (Portugalia) zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej 40 dzieł. 

Wśród nich znalazły się dwie prace dr Magdaleny Szadkowskiej – „Imagineskop i pierścień I”, „Imagineskop i pierścień II” – przedmioty do powiększania wyobraźni wykonane z papieru i mosiądzu czernionego oraz z papieru i srebra.

Projekty te zyskały uznanie partnerów konkursu. Do rąk artystki trafiło aż pięć nagród i wyróżnień: od Targów Inhorgenta w Monachium, Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników, Galerii Yes, Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych oraz Group Honourable Mention. Sukces jest tym większy, że po raz pierwszy w historii międzynarodowego konkursu w Legnicy jeden artysta zdobył aż pięć nagród.  

dr Magdalena Szadkowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie uzyskała dyplom magistra (2003 r.) oraz tytuł doktora sztuki (2020 r.). Absolwentka Muzealniczych Kuratorskich Studiów Podyplomowych z zakresu sztuki współczesnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (2011 r.). Artystka interdyscyplinarna, która łączy dziedziny artystyczne i projektowe – realizuje rzeźbę, obiekt unikatowy, biżuterię, tekstylia do wnętrz oraz odzież. Obecnie prowadzi prowadzącej Pracownię Rzeźby i Działań w Przestrzeni Intermedialnej w Instytucie Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jej twórczość była prezentowana podczas 34 wystaw zbiorowych w Polsce i na świecie m.in.: w Belgii, Włoszech, Chinach, Niemczech, Rosji oraz w ramach 6 indywidualnych wystaw w Polsce. W roku 2019 jej projekt rzeźby (4,5 m x 4,5 m x 3 m) został wybrany w Międzynarodowym Festiwalu Rzeźby w Chengdu „2019 Chengdu SisterCitiesCreation and Exhibition” i zrealizowany w przestrzeni miejskiej parku Tianfu Greenway w Chengdu w Chinach w styczniu 2022 r. Jej prace znajdują się w stałej ekspozycji Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, Galerii YES w Poznaniu, Galerii Sztuki w Legnicy, Leonarda Art Gallery w Warszawie, Sake Bar w Nobu Hotel w Warszawie. Rzeźba w drewnie  „Kapsuła czasu” usytuowana jest przy szlaku górskim w Bieszczadach (Muczne 2). Artystka zdobyła również nagrody w konkursach międzynarodowych, m.in.: w 25 Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej w Legnicy, 3 Międzynarodowym Konkursie o Bursztynową Nagrodę dla Krajów Regionu Bałtyckiego w Ribinitz-Damgarten, V Międzynarodowym Biennale Twórczości w Bursztynie „ AŁATYR 2013” w Kaliningradzie.

do góry