Sukcesy pedagogów

Filename: 01.jpg
    Filename: 02.jpg
    Filename: herbik.jpg

Z radością informujemy, że nasz nauczyciel akademicki – dr hab. Marek Herbik, prof. uczelni z Instytutu Fotografii i Multimediów – został zakwalifikowany do II etapu 47. edycji Ogólnopolskiego Biennale Sztuki Salon Zimowy. Jego grafikę „Odpowiedź” można oglądać na wystawie finałowej 47. edycji Ogólnopolskiego Biennale Sztuki Salon Zimowy w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” (ul. Mikołaja Kopernika 1, Radom). Wystawa będzie czynna od 18 grudnia 2022 roku do 29 stycznia 2023 roku.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono rekordową liczbę 745 prac 298 artystów. W II etapie konkursu, na podstawie nadesłanych oryginałów, zakwalifikowano na wystawę pokonkursową 231 prac 122 autorek i autorów W bieżącym roku  Ogólnopolskie Biennale Sztuki Salon Zimowy honorowym patronatem objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Radomia oraz Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego.

Ogólnopolskie Biennale Sztuki Salon Zimowy w Radomiu to najstarszy przegląd sztuki aktualnej w Polsce, którego tradycja sięga maja 1945 roku. W wystawach Salonu Zimowego uczestniczyli najwybitniejsi polscy twórcy, tacy jak: Magdalena Abakanowicz, Eugeniusz Eibisch, Tadeusz Kantor, Tadeusz Brzozowski, Stanisław Fijałkowski, Józef Gielniak, Czesław Rzepiński, Stefan Gierowski, Alfons Karny, Jan Lebenstein, Zbigniew Lutomski, Tymon Niesiołowski, Teresa Pągowska, Adam Myjak.

Więcej informacji: