Sukcesy pedagogów

Poziomy prostokąt. Na pierwszym planie rozległego wnętrza galerii, stoi biała rzeźba, w ostrym strumieniu światła. W tle przechadza się wielu zwiedzających
    Filename: 01.jpg
    Filename: 02.jpg
    Filename: 03.jpg
    Filename: 04.jpg
    Filename: 06.jpg
    Filename: 05.jpg
    Filename: miniatura.jpg

Z przyjemnością informujemy, że dr hab. Magdalena Samborska, prowadząca Pracownię Projektowania Ubioru na Wydziale Sztuk Projektowych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, otrzymała wyróżnienie podczas III Biennale Tkaniny Artystycznej w Poznaniu.

Organizatorem Biennale jest Fundacja Jak Malowana, a partnerem głównym wydarzenia – Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Wernisaż wystawy głównej „Przyszłość wolności” odbył się 10 września 2021 r. w Starej Papierni. Zgromadzone prace będzie można oglądać do 17 października br.

Wyróżniona praca dr hab. Magdaleny Samborskiej – „Afer Kobro” – to filcowa sukienka, której skomplikowana konstrukcja stanowi próbę odtworzenia kubofuturystycznego „Aktu stojącego kobiecego” autorstwa Katarzyny Kobro. Rekonstrukcja rzeźby w miękkim materiale to przykład sztuki zawłaszczenia stawiającej pytanie o granice wolności artystycznej. „After Kobro” można też interpretować jako czas po Kobro, czas otwarcia na obecność kobiet w sztuce i waloryzacji technik uznawanych za domenę kobiecą.