Sukcesy absolwentów

0
  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 73.02 KB

Miło nam poinformować, że do wystawy pokonkursowej Międzynarodowego Triennale Rysunku Studenckiego 2023 zakwalifikowało się aż pięć studentek i absolwentek Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Prace Emilii Śpiewak, Katarzyny Glińskiej-Hyclak, Mai Maksimović, Klaudii Pieniak i Katarzyny Zaremby oglądać można do końca stycznia w galerii Rondo Sztuki w Katowicach.

W czasie uroczystości, która odbyła się 16 grudnia 2023 r., ogłoszono laureatów konkursu, których wybrało jury w składzie: Monika Grzymala, prof. Janusz Karbowniczek, dr hab. Małgorzata Malwina Niespodziewana, dr hab. Tomasz Tobolewski, mgr Mariusz Tarkawian. Honorowe wyróżnienie przyznane zostało absolwentce grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (specjalność: projektowanie graficzne) Emilii Śpiewak za cykl „Turbiny”.

Organizatorem Międzynarodowego Triennale Rysunku Studenckiego 2024 jest Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach. Konkurs skierowany do studentów oraz absolwentów/dyplomantów uczelni artystycznych z lat 2021-2023.

Wystawa konkursowa czynna jest w Galerii Rondo Sztuki w dniach 16 grudnia 2023 – 30 stycznia 2024 r.

Prace zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej

„Turbiny” cykl
100×70 cm, technika mieszana

„Bestie” (Beasts)
100×140 cm, druk na tkaninie, rysunek ołówkiem, akwarela

Praca „Bestie” to zabawa plamą i kreską. Rysunki dzikich zwierząt stały się bazą jednego z semestralnych projektów tkaniny, który zrealizowany został w Pracowni Druku I pod kierunkiem dr hab. Małgorzata Lachman-Alwasiak. „Posługując się rysunkiem oraz akwarelą, ukazuję różne oblicza dzikich zwierząt. Tkanina przedstawia wizerunki rzadko występujących gatunków zamieszkujących naszą planetę” – mówi artystka. 

„Model geometryczny”
100×80 cm, technika własna

„Szum VII”, „Szum MCMXCII”, „Szum XCI”
59×140, 140×59 cm, technika własna

„Rysunek projektowy”
rysunek projektowy czyli dokumentacja wideo

do góry