Sukcesy absolwentów

0
  • miniatura
    Filename: graduation_miniatura.jpg
    Size: 79.04 KB

Mamy przyjemność poinformować o sukcesach naszych absolwentów w 21. edycji Graduation Projects.

Julia Bartczak, absolwentka wzornictwa, została laureatką w kategorii 3D. Jury doceniło jej pracę dyplomową „Dostępna opowieść o historii i designie w kontekście Akademickiego Centrum Designu na Księżym Młynie w Łodzi. Projekt obiektów wizualno-dotykowych", którą autorka zrealizowała pod okiem dr Anny Wrzesień.

W kategorii 2D jury doceniło pracę dyplomową absolwenta  grafiki  Patryka Skoczylasa – „Projekt identyfikacji graficznej, szyldu i witryny dla pracowni kapeluszy w Gdyni”, która powstała pod kierunkiem dr. Jakuba Stępnia.

Graduation Projects to konkurs o zasięgu środkowoeuropejskim, w którym uczestniczą dyplomanci kierunków projektowych z Czech, Polski, Słowacji i Węgier oraz obywatele tych państw studiujący poza krajami Grupy Wyszehradzkiej. Do konkursu można zgłaszać prace licencjackie oraz magisterskie. Dyplomy są oceniane w dwóch kategoriach: 2D i 3D – grafiki użytkowej (w tym projektowania stron WWW, użytkowych projektów aktywnych czy aplikacji ekranowych) oraz wzornictwa przemysłowego (z uwzględnieniem tkanin, ubioru, szkła lub ceramiki).

Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało aż 215 dyplomów, z których jury wybrało 29 najlepszych, w tym 14 reprezentujących kategorię 2D i 15 dyplomów z kategorii 3D. Składają się na nie: 6 prac z Czech, 16 prac z Polski, 3 prace ze Słowacji i 4 prace z Węgier. Laureaci z Polski reprezentują uczelnie z Krakowa, Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania oraz Warszawy. 

Wernisaż odbędzie się 10 marca 2023 o godz. 16:00 w sali wystawowej Zamku Cieszyn. 

do góry