Sukcesy absolwentów

Filename: 2.JPG
    Filename: 3.JPG
    Filename: 4.JPG

Miło nam poinformować, że nasza absolwentka Weronika Wrzosek zdobyła I nagrodę w Konkursie "Inspiracje 2021" organizowanym przez Fundację Sztuki Współczesnej PALETA. Konkurs dedykowany jest młodym twórcom, studentom IV i V roku studiów kierunków artystycznych oraz absolwentów wyższych uczelni artystycznych do 30. roku życia. Inicjatywa ma na celu wsparcie młodych artystów w promocji twórczości, działania na rzecz budowania wizerunku i zdobywania samodzielności na rynku sztuki.

Kapituła Konkursu "Inspiracje 2021": Piotr Cegłowski, Elżbieta Fuchs, Stanisław Kluza, Jacek Kurek, Paweł Mortas, Lech Szajdak, Łukasz Wądłowski.

Zwycięska praca, zatytułowana "Etapy", to instalacja site-specific, wykonana w technice ceramiki i grafiki cyfrowej. Kafle ceramiczne przedstawiają kobietę na różnych etapach życia. Wzory powstały na podstawie fotografii autorki i kobiet z jej rodziny. Praca porusza temat samotności, przemijania i śmiertelności. Miejsce, w którym zamontowana instalację, to teren rozbiórki domu autorki.

Weronika Wrzosek jest absolwentka Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz studentką Politechniki Łódzkiej.