Filename: miniatur_LAUREACI_PS.jpg
  • Banery-36.jpg
    Filename: Banery-36.jpg

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność poinformować, że Jury konkursu na najlepsze dyplomy licencjackie PRIME STAGE 2020 wybrało laureatów.

• Monika Ptaszek – projektantka mody,
  • Krzysztof Candrowicz – pomysłodawca, kurator i koordynator projektów związanych z kulturą w Łodzi i na świecie,
  • dr hab. Wojciech Hoffman – reżyser filmów animowanych i teledysków, pedagog Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, kierownik Pracowni Interfejsu Graficznego

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce

Katarzyna Sikorska za pracę „Tea-party – film lalkowy” zrealizowaną w Pracowni Filmu Animowanego pod kierunkiem prof. dra hab. Krzysztofa Rynkiewicza oraz za cykl prac rysunkowych „Koty zatrzymane w czasie” zrealizowany w Pracowni Intermedialnych Działań na Płaszczyźnie pod kierunkiem dra hab. Rafała Sobiczewskiego, prof. uczelni.

II miejsce

Jan Kazimierz Barnaś za eksperymentalny film krótkometrażowy zrealizowany na czarno-białej taśmie filmowej 35 mm „U podnóża świętej góry Peko”, który powstał w Pracowni Obrazowania Fotograficznego prof. dra hab. Marka Domańskiego oraz za cykl panoramicznych zdjęć „Setomaa” zrealizowany na czarno-białym negatywie 35 mm, który powstał w Pracowni Dokumentu Fotograficznego pod kierunkiem dra hab. Macieja Rawluka, prof. uczelni.

III miejsce

Izabela Sławińska za „Projekt gadżetu sensorycznego pomagającego w radzeniu sobie z natłokiem emocji” zrealizowany w Pracowni Projektowania Społecznego pod kierunkiem dr Anny Wrzesień.

Wyróżnienia:

Paulina Adamowska za pracę „Opracowanie graficzne systemu identyfikacji wizualnej dla wydawnictwa o sztuce współczesnej” zrealizowaną w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych pod kierunkiem prof. dra hab. Sławomira Kosmynki oraz za cykl obrazów „Kobieta, geometria, znak” zrealizowany w Pracowni Malarstwa pod kierunkiem prof. dra hab. Piotra Stachlewskiego.

Katarzyna Glińska za pracę „Twórcze transformacje naturalnych materiałów w obiekcie unikatowym i użytkowym” zrealizowaną w Pracowni Obiektu do Wnętrza, Dywanu i Gobelinu pod kierunkiem prof. dr hab. Jolanty Rudzkiej-Habisiak oraz za „Cykl grafik inspirowanych strukturami solnymi” zrealizowany Pracowni Sitodruku pod kierunkiem dr hab. Agaty Stępień, prof. uczelni.

Wojciech Kamerys za pracę „Returns. Cykl fotografii wielkoformatowych” zrealizowany w Pracowni Obrazowania Fotograficznego pod kierunkiem prof. dra hab. Marka Domańskiego oraz za pracę „Stany zawieszenia. Książka fotograficzna” zrealizowaną w Pracowni Dokumentu Fotograficznego pod kierunkiem dra hab. Macieja Rawluka, prof. uczelni.

Odbywający się od 2017 roku PRIME STAGE – zgodnie ze swoją nazwą – to pierwszy etap, pierwszy poważny krok na drodze artystycznej kariery naszych studentów. Powstał, aby umożliwić najmłodszym artystom i projektantom rywalizację o nagrody i wyróżnienia, ale również po to, aby przygotować ich do roli artystów funkcjonujących na wymagającym rynku sztuki.

Konkurs przygotowali i przeprowadzili:

• dr Małgorzata Górska-Ogórek – komisarz konkursu

oraz podkomisarze:

• dr Bartłomiej Michalski
  • dr Tomasz Olszyński
  • mgr Grzegorz Sowiński
  • mgr Justyna Szymańska
  • mgr Dominika Walczak
  • dr Magdalena Walczak
  • mgr Paulina Wojnar

Wystawę prac laureatów będzie można oglądać w dniach 1-25 marca 2021 roku w Galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej 68.

Serdecznie zapraszamy!