Eco Make to cykliczne wydarzenie organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi organizowane od 2014 roku, które w tym roku odbędzie się w dniach 23-24 maja. Eco Make to warsztaty, wystawy, happeningi, inspirujące wystąpienia oraz konferencja naukowa.
ECO MAKE 2023
12-13 października 2023
Organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
Partner: Akademickie Centrum Designu
Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi w konferencji naukowej „POWROTY”, będącej częścią wydarzenia ECO MAKE 2021. Konferencja odbędzie się 28 października 2021 roku.
Konferencja naukowa „POWROTY” skierowana jest do interdyscyplinarnego środowiska naukowego, w tym do studentów, a także uczniów szkół średnich i przedsiębiorców. Tytułem konferencji – „POWROTY” – chcemy zachęcić słuchaczy do skierowania uwagi na tradycyjne metody wytwórcze – RZEMIOSŁO, którego działalność odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego i wsparcia lokalnych wytwórców, oraz na hasło LOKALNOŚĆ, dzięki któremu budujemy wspólnoty i akcentujemy znaczenie zrównoważonego rozwoju.
Kolejna edycja cyklicznego wydarzenia ECO MAKE odbyła się 30 listopada 2020 r. Z uwagi na sytuację epidemiczną w całości została zrealizowana online.
Program ECO MAKE 2020 nawiązywał do hasła przewodniego ,,Człowiek Przyszłości 2052”, które stawia szereg pytań dotyczących wizji jutra i naszego w nim udziału:
W roku 2018 wydarzenie Eco Make odbywało się pod hasłem CZŁOWIEK ODPOWIEDZIALNY. W odpowiedzi na narastającą sytuację kryzysu wynikającego z coraz większej ingerencji człowieka w środowisko naturalne, konieczne stało się uświadomienie gronom związanym ze sztuką i projektowaniem, jak ważny jest aspekt ekologiczny w twórczości, biznesie i codziennym życiu.
Ideą przewodnią wydarzenia odbywającego się w 2017 roku (jeszcze pod nazwą Eco Made Festival) była ODNAWIALNA PRZESTRZEŃ PROJEKTOWANIA. Hasło to stało się nośnikiem idei i odzwierciedleniem wartości ekologii jako elementu procesu kreacji projektowej w dwóch głównych nurtach: we wciąż aktualnej, niewyczerpalnej formule przetwarzania odpadów, ich ponownego wykorzystania do tworzenia dzieł i projektów promujących postawy proekologiczne u odbiorców i konsumentów oraz w sferze nowoczesnego, proekologicznego podejścia do procesu kreacji projektowej i artystycznej.